Zlín neztrácí glanc, Kunovice se sunou vzhůru

Praha - Ani v 8. extraligovém kole neztratily házenkářky Zlína glanc, v dramatickém utkání udolaly Veselí a stále kralují nejvyšší soutěži. Stejného bodového zisku zatím dosáhla druhá Olomouc, která v poklidu zvítězila v Ostravě. Kunovice pokračují v cestě vzhůru, tentokrát si odvezly body ze Střešovic a poskočily na čtvrtou příčku. Obhájkyně titulu ze Slavie si na domácí palubovce hladce poradily s Chebem a Plzeň v souboji týmů ze dna tabulky vyzrála na nováčka z Bohunic.

Zlín - Veselí nad Moravou 21:18 (11:8)
Domácí favorit s osmi reprezentantkami v sestavě se v derby nedokázal prosadit z brejků, Veselí kontrovalo především díky přesné střelbě Bělovské z levého křídla. Ještě ve 40. minutě byl stav zápasu vyrovnaný. Náhradní brankářka Zlína Dudešková pak chytila sedmimetrové hody Prekopové i Berecové a domácí tým se dostal do tříbrankového vedení, které dokázal udržet až do konce zápasu.
Nejvíce branek: Vašková 8, Handlová a Zámorská po 4 - Bělovská a Prekopová po 5, Brablcová 4. Rozhodčí: Pešek, Padevět. Sedmimetrové hody: 2/0 - 4/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 550.

Slavia Praha - Loko CasEstor Cheb 24:17 (11:7)
Obhájkyním titulu se se vstup do utkání povedl na jedničku a ve 13. minutě vedly 7:1. Házenkářky z Chebu však ožily a začaly náskok pozvolna stahovat. Druhé dějství už ale proběhlo v režii Slavie, která těžila z dobré obrany a rychlého přechodu do útoku. Domácí nepřipustily výraznější odpor a zaslouženě zvítězily.
Nejvíce branek: Knytlová 6/3, Plamínková 5/1, Jonášová 4 - Humlová 6, Kovačíková, Bartusková obě 3. Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 100.

Slavia VŠ Plzeň - Tatran Bohunice 27:22 (14:11)
V zápase dvou celků ze dna tabulky byly domácí hráčky od začátku jasně lepší a brzy si vytvořily uklidňující náskok, který s přehledem udržely až do konce.
Nejvíce branek: Stoilovová 9/1, Němcová a Martenková po 4 - Molišová a Zachovalová po 5/3. Rozhodčí: Kohout, Štrébl. Sedmimetrové hody: 1/1 - 9/7. Vyloučení: 3:5. Diváci: 100.

Střešovice - Kunovice 23:26 (10:10)
Po vyrovnaném poločase získalo převahu kunovické družstvo, domácí Pražanky nakonec ani přes enormní snahu na bod nedosáhly. Střešovice držela střelecky zkušená Filipová, na druhé straně se výrazně prosadila Hanzlíková.
Nejvíce branek: Filipová 8 - Hanzlíková 9. Rozhodčí: Vaník, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/2 - 8/7. Vyloučení: 4:3. Diváci: 120.

Ostrava - Olomouc 16:31 (8:13)
Domácí házenkářky podaly snaživý výkon, ale proti družstvu ze špičky tabulky neměly nárok na úspěch. Olomoučtí trenéři poslali do hry náhradnice a hostující tým i přes značné množství nepřesností výrazně zvítězil.
Nejvíce branek: Kovářová 6, Müllerová a Holická po 3 - Růžičková 7, Hejtmánková a Šašková po 5. Rozhodčí: Směja, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 3/0 - 1/1. Vyloučení: 0:2. Diváci: 200.