STŘÍLÍM. Slávistická házenkářka Hana Kutlvašrová se prosadila proti obraně Veselí a zakončuje. | foto: Michal Šula, MAFRA

Slávistky předvedly drtivý závěr, házenkářské finále je vyrovnáno

• 0
Házenkářky Slavie Praha vyrovnaly stav finálové série v interlize s Veselím nad Moravou na 1:1. Po sobotním domácím zaváhání obhájkyně titulu po drtivém závěru zvítězily 28:22.

Vyrovnaná bitva o titul se nyní přesune do Veselí, kde bude pokračovat zase v sobotu i v neděli. Případný rozhodující duel by hostily slávistky ve středu 25. května.

Po sobotní výhře Moravanek o čtyři góly (28:32) byl nedělní zápas dlouho vyrovnaný a rozhodl se až v závěrečné desetiminutovce. Vítězky základní části česko-slovenské soutěže dokázaly utéct veselským rivalkám až na rozdíl šesti branek, když Romanczinová v 59. minutě střelou pod břevno zvýšila na 27:21.

Po 25 minutách neměl k výhře blíž ani jeden tým. Od stavu 10:10 však do zbytku prvního poločasu hráčky Slavie i díky poctivé obraně odskočily o tři branky a vedení už po změně stran nepustily.

Ve 40. minutě ještě Veselí prohrávalo jen o gól (18:19), ale následný osmiminutový úsek bez jediné vstřelené branky ukončila domácí Kutlvašrová a nasměrovala svůj tým k vítězství i vyrovnání finálové série.

Interliga žen - Finále, druhý zápas

Slavia Praha - Veselí nad Moravou 28:22 (14:11)
Nejvíce branek:
Kutlvašrová 10/3, K. Černá 6, Raková 3 - Fleková 8/5, Drotárová 5, Súkenníková 4. Rozhodčí: Baďura, Ondogresula. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení 4:6. ČK: 45. J. Tomečková (Veselí). Diváci: 200. Stav série 1:1.

O 3. místo, první zápas

Olomouc - Zlín 21:18 (9:12)
Hejtmánková 4/4, Severová a Kubáčková po 4 - Salčáková 5, Hrbková 4, Poznarová 3/1. Rozhodčí: Sivák, Směja. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/1. Vyloučení: 2:4. Diváci: 150.