Plzeňský házenkář Michal Tonar se raduje.

Plzeňský házenkář Michal Tonar se raduje. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Házenkáři Plzně vyhráli v Poháru na Islandu o pět gólů, blýskl se Tonar

• 0
Házenkáři Plzně si z úvodního zápasu 1. kola Poháru EHF na Islandu odvezli pětigólovou výhru. Český mistr zvítězil nad Haukarem Hafnarfjördur 25:20, sedmi brankami k tomu přispěl Jakub Tonar. Odveta se v Plzni hraje v sobotu 7. září od 18 hodin.

Svěřenci trenéra Michala Tonara brzy získali uklidňující náskok. Po 18 minutách vedli hosté 9:3 a kouč si mohl dovolit prostřídat. Haukar po přestávce začal ztrátu stahovat, pět minut před koncem snížil na 19:22, potom ale zaúřadoval plzeňský gólman Šmíd.

Ten nejenže předvedl dva perfektní zákroky, ale ještě vstřelil gól přes celé hřiště do prázdné islandské branky a Talent dovedl zápas k vítězství 25:20. V sobotní domácí odvetě by Plzeňští rádi zpečetili postup do 2. kola, kde by je čekal izraelský Hapoel Ašdod.

Haukar - Talent M.A.T. Plzeň 20:25 (7:13)

Branky: 24. Petursson, 29. Thorgeirsson - 3. Douda, 4. Vinkhelhöfer, 5. Douda, 9. Vinkhelhofer, 17. Vinkhelhöfer, 17. Chmelík, 19. Bogdanič, 23. Šafránek. Rozhodčí: Merzová, Schilhaová (obě GER). ŽK:9. Svavarsson, 45. - 12. Šindelář. Diváci: 700.

Haukar Scheving, Gudjonsson – Aronsson, Baruson, Baumruk, Brynjolfsson, Gudnason, Halldorsson, Hallgrimsson, Heimisson, Hlynsson, Jonasson, Olafsson, Petursson, Svavarsson, Thorgeirsson.

Talent M.A.T. Plzeň Herajt, Šmíd – Chmelík, Douda, Ivancev, Bogdanič, Kačín, Macháč, T. Nejdl, Režnický, Šafránek, Šindelář, Stehlík, J. Tonar, Vinkelhöfer (C), Wildt.