Karviná prohrála v Paříži o tři góly

Praha - Ani ve druhém vystoupení ve skupině H Ligy mistrů házenkáři Karviné na body nedosáhli. V Paříži sice statečně vzdorovali, ale nakonec zkušenému soupeři podlehli o tři góly 18:21. Po dvou kolech tak figurují na třetím místě za svým dnešním přemožitelem a vedoucím německým Flensburgem.

Hosté podali ve francouzské metropoli heroický výkon, ale stal se jim osudným
sedmnáctiminutový střelecký výpadek, po němž favorit získal šestigólový náskok.

Karviná sahala ve Francii po nečekaném úspěchu. Výborný vstup do utkání, který ji vynesl vedení 10:8, však Baník ztratil po střeleckém výpadku na přelomu poločasů.

Hosté nedali sedmnáct minut gól. Paříž do přestávky strhla skóre ve svůj prospěch a po obrátce dalšími čtyřmi trefami odskočila na 16:10.

Karvinští ani pak nesložili zbraně. Favorita trápili uceleným výkonem i díky výtečnému gólmanovi Puterovi a znovu ukrajovali ztrátu. V závěru stáhli na tříbrankový rozdíl, ale víc už nestihli.

"Jsme do jisté míry spokojeni, protože výsledek nám dává naděje do odvetné fáze. Samozřejmě za předpokladu, že teď uspějeme v Kaunasu," řekl manažer klubu Miroslav Pelech.

Karvinským házenkářům podle něj chyběl v konfrontaci s předním francouzským klubem jen širší kádr. "Hráli jsme dobře, zakončovali jsme z trháků i do postavené obrany a fantasticky zachytal Putera. Jenom nemáme tak silnou lavičku. Domácí mohli
sestavu prostřídat daleko častěji než my a to asi rozhodlo," dodal.

Paříž Handball - Baník Karviná 21:18 (12:10)
Nejvíce branek:
Louis 6, Sorhaindo 4, Diaw 4, Mongin 3 - Sobol 7/3, Kuzo 4, Horák, T. Heinz a Zdráhala po 2. Rozhodčí: Reisinger, Kaschütz (oba Rak.). Sedmimetrové hody 2/0 - 3/3. Vyloučení: 6:4. Diváci: 2000

Házenkáři Flensburgu-Handewitt vyhráli i svůj druhý zápas v Lize mistrů. Finalisté soutěže ze sezony 2003/04 porazili doma v tréninkovém tempu litevského šampiona Granitas Kaunas o sedmnáct branek 39:22.

Skupina H: Flensburg-Handewitt - Granitas Kaunas 39:22 (19:7).