Jen Olomouc porazila slovenského soupeře

Praha - Ve vzájemných česko-slovenských zápasech 20. kola interligy házenkářech se dařilo slovenským týmům. Pouze hráčky nejlepšího českého týmu v interlize Olomouce dokázaly jako jediné z domácích klubů vyhrát v dnešních zápasech interligy nad slovenským celkem. Soutěž vede rakouský tým Hypo Niederösterreich o čtyři body před Michalovcemi.

Duslo Šala - Lokomotiva Cheb 24:12 (14:5)
Nejvíce branek:
Hrabovská 8/5, Stuparičová 5 - Spižíková 7/4. Rozhodčí: Mihálik, Ondrogrecula. Sedmimetrové hody: 5/5 - 5/4. Vyloučení: 3:6. Diváci: 400.

Veselí nad Moravou - Michalovce 20:35 (12:16)
Domácí hráčky stačily soupeřkám do 15. minuty druhého poločasu, ale pak fyzicky odpadly. Michalovce toho využily a šňůrou jedenácti branek rozhodly o svém vysokém vítězství.
Nejvíce branek: Poláchová 5/3, Tomšová 5 - Glankovičová 8/1, Šalatová 7/2. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/4. Vyloučení: 4:4. ČK: Krčilová (Veselí). Diváci: 350.

Kunovice - Partizánske 22:35 (9:20)
Domácí hráčky ve značně oslabené sestavě zaviněné zraněními a virózou neměly proti soupeři šanci.
Nejvíce branek: Dorotíková 10/4, Papoušková 6 - Szabová 9/2, Bohunská 5/2. Rozhodčí: Nesvadba, Směja. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/5. Vyloučení: 1:2. Diváci: 480.

Zlín - Slavia Praha 25:21 (14:9)
Domácím vyšel vstup do utkání a díky výborné obraně a rychlým protiútokům získali během dvaceti minut náskok 12:2. Slavia však nesložila zbraně a po přestávce snížila vedení Zlína na jediný gól, ale vyrovnat nedokázala. Domácí hráčky v závěru opět rozdíl ve skóre zvýraznily.
Nejvíce branek: Handlová 10/4, Kovaříková a Vašková 4 - Zámorská 8/5, Fischerová a Plamínková 4. Rozhodčí: Brkič, Jusufhodzic (oba Rak.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/5. Vyloučení: 0:2. Diváci: 470.

Nitra - Olomouc 21:33 (10:16)
Nitra zaspala začátek a prohrávala už 1:10. Po přestávce nastoupily posila z Nových Zámků Šestáková a Masaryková a Nitra snížila na 5:11. Ve druhém poločase domácí hráčky snížily dokonce na 13:17, ale Olomouc jim šňůrou pěti gólů opět utekla.
Nejvíce branek: Tarošová 7, Korecová 6/5, Nosalová 4 - Fabíková 10/3, Polášková 9. Rozhodčí: Hippík, Šubák. Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/3. Vyloučení: 0:3. Diváci: 150.

1. Hypo Niederösterreich 18 17 0 1 566:370 34
2. PSJ Michalovce   19 14 2 3 553:439 30
3. HK Slovan Duslo Šaľa 19 14 1 4 501:404 29
4. AŠK Inter Bratislava  19 13 0 6 463:430 26
5. DHK Olomouc   18 12 0 6 461:420 24
6. HC Zlín 19 9 2 8 484:461 20
7. Slavia Partizánske 19 9 2 8 489:484 20
8. DHC Slavia Praha 18 9 0 9 471:449 18