Terezu Pokornou ze Slavie (s číslem 19) brání Kateřina Dvořáková z Mostu.

Terezu Pokornou ze Slavie (s číslem 19) brání Kateřina Dvořáková z Mostu. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Házenkářky Slavie porazily Porubu a v interlize dál stíhají Michalovce

• 0
Házenkářky Slavie Praha porazily ve šlágru 23. kola interligy Porubu 21:18. Tři kola před koncem se vrátily na druhé místo tabulky za Michalovce a s dvoubodovou ztrátou stále drží naději na celkové prvenství. Poruba zůstala čtvrtá a přišla o šanci ohrozit třetí pozici Mostu.

„Od nás to dnes byla dobrá defenzivní práce v čele s brankářkou. Bohužel v útoku jsme se trápili sami se sebou, dali jsme neuvěřitelných devět tyček,“ uvedl na svazovém webu kouč Poruby Jan Beňadik.

Slávistkám se v prvním poločase povedly tři třígólové šňůry a Poruba musela dotahovat. V 46. minutě snížila na rozdíl jediné branky, ale víc už jí Pražanky nedovolily.

„Ve druhé půli jsme udělaly moc technických chyb a přestaly jsme využívat vyložené šance. Těžko jsme dávaly góly, bylo to napínavé až do konce,“ řekla trenérka Slavie Petra Vítková.