Házenkářky zdolaly Polsko a vyhrály skupinu

• 1
Cheb - České házenkářky porazily v posledním zápase základní skupiny Turnaje o Štít města Chebu Polky a bez ztráty bodu postoupily do finálových bojů. Do finálové skupiny spolu s nimi postoupily hráčky Hypobanku Vídeň, které jasně zdolaly Čínu. Dnes to bylo určitě naše nejcennější vítězství, protože již ubývá sil," zhodnotil duel český trenér Luboš Krejčíř, který tím vysvětloval množství technických chyb. "Chytili jsme se díky kvalitní obranné hře. Významným momentem bylo naskočení Handlové, která oživila hru a bezpečně proměňovala sedmičky. Výborný výkon odvedly i obě brankářky," pochválil své svěřenkyně.

Závěrečné střetnutí ve skupině nezačaly české hráčky dobře. V úvodu se dopustily několika technických chyb a soupeřky toho dokázaly využít k vedení 2:0. Navíc brankářka Škavronková chytila jeden sedmimetrový hod. Obrany obou družstev převládaly nad útokem a tak gólů nepadalo mnoho.

České hráčky dlouho dotahovaly ztrátu a poprvé se jim podařilo vyrovnat v desáté minutě, ale ve 22. minutě opět prohrávaly o dvě branky (6:8). Pak přišla za Čumplovou, které se nedařilo, Handlová a zavelela k obratu. Dvě branky dala ze hry a další dvě přidala ze sedmimetrových hodů. Po šňůře pěti gólů získal český kolektiv vedení 11:8. Do přestávky sice Kluseková první proměněnou sedmičkou ze tří snížila, ale poslední slovo před odchodem do kabin měla opět Handlová.

I po přestávce vsadil český celek především na pozornou obranu, za níž velmi dobře chytala Škavronková. Ve střeleckém koncertu pokračovala Handlová, takže domácí družstvo si neustále udržovalo vedení o čtyři až šest branek. V polovině druhého poločasu se střelecky chytila Czapková a hlavně její zásluhou snížily Polky na 18:21. Nadšeně bojující český tým si však vítězství vzít nenechal.

Výsledky:
skupina A:

ČR - Polsko 26:23 (12:9)
Sestava a branky ČR:
Prošková, Škavronková - Zámorská, Fabíková 3, Knytlová 2, Roubínková 1, Polášková 2, Adámková 1, Handlová 12/7, Arnošová 1, Válová 3, Čumplová, Simerská, Vašková 1. Nejvíce branek Polska: Czapková 5/1, Kluseková 5/1, Jurkewiczová 4. Rozhodčí: Podlucký, Rudínský (oba SR). Sedmimetrové hody: 7/7:5/2. Vyloučení: 7:5. Diváci: 550.

Hypobank Vídeň - Čína 29:16 (15:8)