Olomouc - Veselí, domácí Michaela Hrbková

Olomouc - Veselí, domácí Michaela Hrbková | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Házenkářky Slavie i Veselí vstoupily do semifinále vítězně

• 0
Házenkářky Slavie Praha a Veselí nad Moravou zvládly vítězně úvodní semifinálové zápasy české části play off interligy. Zatímco vítězky základní části v Praze zničily Písek rozdílem několika tříd 40:17, hráčky Veselí dlouho s Olomoucí prohrávaly.

Hanačky držely dvou- až tříbrankové vedení do 50. minuty, závěr jim ale nevyšel.

Veselí se dostalo do vedení poprvé čtyři minuty před koncem a soupeřkám už nepomohl ani oddechový čas.

Konečný výsledek 29:26 stvrdila v závěrečných sekundách Štěrbová.

Druhé zápasy semifinále jsou na programu v neděli.

Semifinále české části play off házenkářské interligy žen - 1. zápasy:
Veselí nad Moravou - Olomouc 29:26 (11:13)
Nejvíce branek:
Štěrbová 9, Viniatynská 5, Chmelařová 4, Fleková 4/3 - Hrbková 8/2, Hejtmánková a Tomečková po 5. Rozhodčí: Haštík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 350.

Slavia Praha - Písek 40:17 (20:10)
Knedlíková 7, Vaňková a Brabcová po 5, Keclíková 5/1 - Borovská 7/3, Stelnerová 6. Rozhodčí: Rudinský, Mandák. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4. Vyloučení: 6:4. Diváci: 120.

Témata: Interliga žen