Mostecké házenkářky prohrály souboj o první místo. Archivní snímek.

Mostecké házenkářky prohrály souboj o první místo. Archivní snímek. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Mostecké házenkářky prohrály šlágr v Michalovcích, pak přehrály Prešov

• 0
Souboj neporažených týmů interligy a zároveň úřadujících mistryň vyhrály házenkářky Michalovců. Nad Mostem doma v sobotu zvítězily 21:19 a odpoutaly se od českých rivalek na dvoubodový rozdíl. Most se ale vrátil do čela tabulky díky nedělní výhře v Prešově v předehrávce 8. kola.

Mostecké hráčky  v sobotu na východě Slovenska skvěle začaly. V 9. minutě vedly 6:1, ale v závěru poločasu se nemohly prosadit a Michalovce vývoj otočily. Navzdory závěrečnému tlaku už hostující tým porážku neodvrátil.

„Na konci prvního poločasu nás postihla střelecká impotence. Vstup do zápasu byl dobrý, začali jsme nebojácně. Měli jsme ale slabou efektivitu střelby, tuším padesát procent, a s tím se v Michalovcích vyhrát nedá,“ řekl mostecký kouč Dušan Poloz.

Třetí příčka patří Slavii, která v souboji s Olomoucí jasně dominovala a připsala si výhru 35:15. Domácí favoritky trestaly beomylně chyby hostujících házenkářek z brejků. „Obrana předvedla velmi dobrý výkon. Ve druhém poločase se předvedly i mladší hráčky, které dostaly šanci,“ spokojeně konstatoval trenér slávistek Tomáš Hlavatý.

Na Slovensku neuspěl  Zlín, který prohrál v Partizánskem 21:29. Z „mezinárodního“ souboje vyšlo vítězně jen Veselí nad Moravou po výsledku 34:28 proti Šale.