Hraničtí házenkáři ve skupině o titul remizovali s Lovosicemi a uhájili druhou příčku. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Házenkáři Hranic remizovali s Lovosicemi a v extralize jsou stále druzí

• 0
Zápas o druhé místo v extralize házenkářů mezi Lovosicemi a Hranicemi skončil remízou 28:28. Druhé tak zůstaly Hranice, vedoucí Jičín jim po nedělním domácím utkání s pražskou Duklou může uniknout na rozdíl čtyř bodů.

Úvod zápasu přitom suverénně ovládli domácí, kteří po osmi minutách hry vedli 6:2. Hranice ale v závěru poločasu vyrovnaly a po změně stran otočily stav na 16:18. Ještě dvě minuty před koncem hosté vedli o dvě branky a až trefa reprezentanta Motla zajistila Severočechům alespoň remízu.

Zubří porazilo Plzeň 34:28 a posunulo se na čtvrté místo. K neudržení byl střelec Trifunovič, sekundovali mu Bechný s Václavem a v druhé půli tak vedení domácích rychle narůstalo.

Extraliga házenkářů - 4. kolo nadstavby:

Skupina o titul

Lovosice - Hranice 28:28 (14:11)
Nejvíce branek:
Jonáš 7, Motl 5, Klimt 4/3 - Galus 9/2, Rachač 5, Stržínek 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 850.

Zubří - Plzeň 34:28 (15:14)
Trifunovič 9, Václav 6, Bechný a Douda po 5 - Vinkelhöfer 9/2, Petrovský 6, Kust 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 0:1. Diváci: 800.

KP Brno - Přerov 26:26 (13:14)
Nejvíce branek: Koubek a Musil po 5, Kubis 4 - Skopal 6, Pernička 5. Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Sedmimetrové hody: 8/7 - 4/4. Vyloučení: 6:2. Diváci: 185.