Frýdek-Místek zaútočil v interlize na Karvinou

• 1
Praha - Házenkáři Frýdku-Místku zvítězili v sobotním zápase 14. kola interligy doma nad Prešovem 32:23 a zaútočili na dosud vedoucí Karvinou. Radegast se dostal do čela, avšak jejich severomoravský rival má zápas k dobru. Třetí Považská Bystrica utrpěla porážku 19:22 v Košicích.

Výsledky - 14. kolo:
1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica 22:19 (12:8)
V prvním poločase měl navrch východoslovenský celek, naopak soupeř jen dotahoval. Po přestávce byl dlouho obraz hry stejný, až šest minut před koncem se dostali do vedení i hosté. Hráči Košic však zabojovali, opět strhli vedení na svou stranu a v dramatickém závěru ho udrželi.
Nejvíce branek: Justus 7/3, Schmiedt a Krak po 4 - Kukučka 6/1, Tallo 4, Korňan 3. Rozhodčí: Bábel a Baďura. Sedmimetrové hody: 3/3 - 1/1. Vyloučení: 4:7, ČK: Kukučka (P. Bystrica). Diváci: 600.

Dukla Praha - Štart Nové Zámky 29:19 (13:8)
Dukla si ve 20. minutě prvního poločasu začala díky lepší obraně a využíváním rychlého útoku vytvářet náskok, který do konce utkání postupně zvyšovala. V závěru utkání dali domácí trenéři příležitost všem hráčům z lavičky.
Nejvíce branek: Nocar 8/1, Zemánek 5 - Mojzes 3, Galla 3/2, Mokrýš 3. Rozhodčí: Skružný, Novák. Sedmimetrové hody: 4/2 - 5/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 150.

Radegast Frýdek-Místek - Farmakol Tatran Prešov 32:23 (17:6)
O výsledku rozhodl už první poločas, kdy se hosté proti agresívní obraně Radegastu nedokázali prosadit. Po přestávce se hra vyrovnala a konečný výsledek mohl Prešov považovat za přijatelnou prohru.
Nejvíce branek: Valo 10, Kraus 6, Berka 5 - Pekár 10/3, Marušák a Mažár po 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 1/1 - 7/4. Vyloučení: 3:8. Diváci: 250.

HC Zubří - Allrisk CAC Praha 26:25 (17:10)
Líbivou hru nabídli divákům v prvním poločase domácí házenkáři: hráče Allrisku dokonale zaskočili nasazením, výbornou obranou i rychlými protiútoky a vedli o sedm branek. Po změně stran sice pražské mužstvo přidalo a značně zdramatizovalo závěr utkání, v tom však Zubří nakonec ubránilo těsné vítězství.
Nejvíce branek: Kiriljuk 9/2, Kuzo a Pavlík po 5 - Hladký 8, Půta 6. Rozhodčí: Čanda, Brunovský. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/4. Vyloučení: 8:5. Diváci: 600.

Zápas ŠKP Bratislava - Baník Karviná byl odložen kvůli startu českého celku v Lize mistrů.