Michal Kraus z Jičína v utkání proti Hranicím

Michal Kraus z Jičína v utkání proti Hranicím | foto: Petr Janeček, MAFRA

Házenkáři Jičína zvrátili duel s Duklou, extraligu vedou o čtyři body

• 1
Házenkáři Jičína dál míří za českým titulem. V domácím duelu porazili pražskou Duklu 28:25 a po čtvrtém kole nadstavbové části extraligy vedou tabulku s čtyřbodovým náskokem před Hranicemi. Dukla zůstala pátá.

Jičínský vítěz základní části tak udělal další krok za vůbec první ligovou medailí v historii klubu. Z Poháru si letos odnesl stříbro, což je jeho historický úspěch.

Pražané v hale lídra soutěže dlouho vedli. Poločas vyhráli o dva góly, po dalších deseti minutách měli náskok 19:16. Pak ale Jičín zvýšil obrátky a ve zbytku zápasu už soupeři dovolil skórovat jen šestkrát, zatímco sám nastřílel dvanáct branek.

Extraliga házenkářů - 4. kolo nadstavby

Skupina o titul:
Jičín - Dukla Praha 28:25 (11:13)
Nejvíce branek:
T. Babák 8/3, Kraus 7, Zeman 6 - Kotrč a Polášek po 5, Krupa 3/3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 4:6. Diváci: 840.