Český mistr ztratil šanci na postup

Lublaň - Ani na třetí pokus se házenkářům Baníku Karviná nepovedlo postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů do čtvrtfinále. O zbytek teoretických možností je dnes připravili hráči slovinského celku Prule 67 Lublaň, kteří na domácí palubovce před necelými čtyřmi tisícovkami diváků zvítězili 34:27 a společně s francouzským Montpellierem si bez ohledu na výsledky závěrečného kola zajistili účast ve čtvrtfinále.

Karvinou mohlo ve hře o postup udržet jedině vítězství a ve vyrovnaném utkání dlouho nebyla bez šancí. Slovinci v bouřlivé atmosféře získali ještě do přestávky třígólový náskok, o který se se soupeřem tahali do posledních minut. "Ještě sedm minut před koncem jsme stále ztráceli jen tři góly, ale pak jsme v útoku přišli o míč a tady se zápas asi zlomil. Lublaň utekla na čtyři branky a to už jsme nezvládli," přiblížil karvinský sekretář
Libor Kulig.

Karvinské naděje výrazně hatil gólman Lapajne, který před měsícem v úvodním vzájemném utkání naopak selhal. Tentokrát se však na střelce Baníku dokonale připravil a hlavně ve druhém poločase jim pochytal řadu gólových možností. "Byl výtečný a my jsme se v koncovce znovu trápili. Utkání ale z naší strany nebylo vůbec špatné. Hráči nepodlehli bouřlivému prostředí a se
slovinským mistrem sehráli vyrovnanou partii, bohužel s nešťastným koncem," konstatoval Kulig.

Karviná se se soutěží rozloučí příští neděli utkáním na hřišti Čechovských medvědů Moskva.

Prule 67 Lublaň - Baník Karviná 34:27 (17:14).