Švédská golfistka Anna Nordqvistová s trofejí pro vítězku turnaje British Open

Švédská golfistka Anna Nordqvistová s trofejí pro vítězku turnaje British Open | foto: Reuters

Třetí titul z golfového majoru. Nordqvistová si podmanila British Open

• 0
Náskok jedné rány uhlídala při vyvrcholení British Open švédská golfistka Anna Nordqvistová a kariéru vyšperkovala ziskem už třetího titulu kategorie major. Na hřišti v Carnoustie zvítězila před krajankou Magdalene Sagströmovou, Angličankou Georgie Hallovou a Američankou Lizette Salasovou.

Čtyřiatřicetiletá Nordqvistová se do čela pořadí posunula po třetím kole a v neděli ho výkonem 69 ran udržela. Na majorech navázala na čtyři roky starý triumf z Evian Championship a vítězství LPGA Championship z roku 2009.

Na největší vítězství v kariéře naopak nedosáhla Dánka Nanna Körstzová Madsenová, která se po sobotě dělila s Nordqvistovou o vedení. V neděli na osmnácté jamce skončila v bunkeru a zaznamenala double bogey. Nakonec se musela spokojit s pátou příčkou.

Nedařilo se ani olympijské vítězce a světové jedničce Nelly Kordové. Dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy reprezentující USA zahrála 72 úderů a v konečném pořadí obsadila třináctou příčku.