David Vršecký na německém Nürburgringu uspěl.

David Vršecký na německém Nürburgringu uspěl. | foto: buggyra.com

Lacko na Nürburgringu vyhrál jeden ze čtyř závodů, Vršecký byl třetí

• 0
V nejsledovanějším závodě truckerské sezony se na německém Nürburgringu tleskalo i českým konkurentům. David Vršecký z roudnické Buggyry dojel jednou třetí a v průběžném pořadí mistrovství Evropy tahačů je čtvrtý se ztrátou 14 bodů na Oestreicha. Adam Lacko ze židovické MKR Technology se blýskl zlatem v hendikepovém klání.

Dvojnásobný evropský šampion Vršecký je rád, že jeho stroj stačí na elitu. V sobotním hlavním závodě před sebe nepustil Oestreicha a dojel bronzový, v hendikepu ho pak stíhal a byl čtvrtý.

"Každou zatáčkou jsem Markuse stahoval. Ukazuje se, že Buggyra může závodit s nejrychlejšími tahači MAN. V posledním esíčku jsem šel dokonce na brzdách před něj, ale Oestreich je mazák. Asi tam byl z jeho strany menší kontakt, ale nemá cenu to řešit. Po takovém závodě chutná i brambora docela sladce," vykládal Vršecký.

Z "brambor" si mohl uvařit kaši, byly mu souzené: čtvrtý skončil třikrát. "Víc bodů udělali jen Albacete s Hahnem. Pposunul jsem se na 4. místo, takže velká pohoda!"

Lacko si užíval sobotní hendikepové prvenství. "Vždyť je to jeden z největších závodů sezony a stát na 1. místě tam, kde před týdnem stáli piloti formule 1 (vyhrál Němec Vettel), je hodně příjemný pocit," svěřil se rodák z Čeladné, průběžně šestý. "Z víkendu ale být nadšeni jako tým zrovna nemůžeme, v neděli nás provázela smůla."

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Nürburgringu

První závod: 1. Hahn (Něm./MAN), 2. Albacete (Šp./MAN) -0,970, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) -10,820, ...8. Lacko (ČR/Renault) -33,066, 11. Vojtíšek (ČR/MAN) -50,306.
Druhý závod: 1. Lacko, 2. Albacete -7,334, 3. Östreich (Něm./MAN) -17,337, 4. Vršecký -19,863, ...Vojtíšek nedokončil.

Třetí závod: 1. Albacete (Šp./MAN), 2. Hahn (Něm./MAN) -0,446, 3. Kiss (Maď./MAN) -4,478, 4. Vršecký (ČR/Buggyra) -5,761, ...6. Lacko (ČR/Renault) -15,143, 8. Vojtíšek (ČR/MAN) -30,336.
Čtvrtý závod: 1. Kiss, 2. Östreich (Něm./MAN) -4,136, 3. Hahn -5,557, 4. Vršecký -6,919, 5. Lacko -10,463, ...Vojtíšek nedokončil.
Pořadí ME: 1. Albacete 210 b., 2. Hahn 198, 3. Östreich 166, 4. Vršecký 152, ...6. Lacko 116, 15. Vojtíšek 7