Mercedes má první výhru ve F3

Nürburgring - V neděli se na Nürburgringu zase jednou psaly dějiny. Poprvé v historii zvítězil v závodě formule 3 pilot s motorem Mercedes-Benz. Markus Winkelhock, syn dřívějšího pilota F1, Manfreda, vyhrál na Dallaře-Mercedes z pole-position zce suverénně 14. závod německého mistrovství. Protože měl tým s novým motorem začátkem sezony ještě mnoho problémů, je Winkelhock v celkovém hodnocení sice bez šancí, na radosti mu to ale neubralo.

"Samozřejmě jsem hrdý na to, že jsem to právě já, kdo získal pro Mercedes toto důležité první vítězství. Titul jsem sice už odepsal, ale ve zbývajících závodech chci ještě několikrát vyhrát." řekl Winkelhock, jehož otec zahynul roku ´85 v Mosportu
na voze Porsche 956 Turbo týmu Kremer. "Winki" testoval i s celým týmem Mücke Motorsport Mercedes v červnu v Brně.

Ještě v sobotním závodě to ovšem pro Winkelhocka moc dobře nevypadalo. Měl během své divoké jízdy dvě nehody (s Dornboosem a s Matsuurou) a na body tak nebylo pomyšlení. Letos podruhé zvítězila nová vycházející hvězda na německém motorsportovém nebi, Timo Glock, z týmu Hasiho Kaufmanna.

V neděli pak ale přišla velká hodina mercedesu. Winkelhock na startu svou pole-position sice plně nevyužil a musel se nejprve spokojit s druhým místem za Glockem, po několika kolech se však prosadil a bezchybným výkonem si dojel pro neohrožené vítězství.

Na Nürburgringu za to packal vedoucí celkové tabulky, Gary Paffett: ani jednou nebodoval, měl však to štěstí, že ani jeho největší soupeři Matsuura a Diefenbacher příliš mnoho bodů nezískali.

Výsledky
Sobotní závod:                                         Nedělní závod:

1. Timo Glock...............KMS                    1. Markus Winkelhock.....Mücke
2. Vitantonio Liuzzi.......BSR                   2. Timo Glock.................KMS