Roman Staněk během závodu formule 2.

Roman Staněk během závodu formule 2. | foto: Joan Codina. FotoFormulak.com

Staněk nedokončil závod formule 2 v Silverstonu po kolizi s lídrem šampionátu

• 0
Český jezdec Roman Staněk nedokončil dnešní závod formule 2 v Silverstonu. Pilot stáje Trident skončil v jedenáctém kole po kolizi s vedoucím jezdcem šampionátu Frederikem Vestim.

Pro dánského pilota, který vyhrál sobotní sprint, závod také předčasně skončil. Vesti tak přišel o značnou část náskoku v čele průběžného pořadí. Před Théem Pourchairem z Francie, jenž byl dnes třetí, už vede jen o šest bodů.

Pro vítězství si dojel Francouz Victor Martins a v celkové klasifikaci si polepšil na páté místo.

Staňkovi patří se ziskem jedenácti bodů 17. příčka. Český nováček v dosavadním průběhu sezony bodoval třikrát. Jeho maximem je páté místo, které obsadil minulý týden ve sprintu ve Spielbergu.

Závod šampionátu vozů formule 2 v Silverstonu (Británie):

1. Martins (Fr./ART) 58:54,389, 2. Maloney (Barb./Carlin) -2,051, 3. Pourchaire (Fr./ART) -4,749, ...Staněk (ČR/Trident) nedokončil.

Průběžné pořadí: 1. Vesti (Dán./Prema) 135, 2. Pourchaire 129, 3. 3. Iwasa (Jap./DAMS) 111, ...17. Staněk 11.