Enge se vrátil na stupně vítězů

Magny Cours - Skvělou druhou pozicí překvapil Tomáš Enge při pátém podniku seriálu F3000 ve francouzském Magny Cours. Jezdec stáje Ma-Con nestačil pouze na vedoucího muže celkové klasifikace Itala Liuzziho z týmu Arden. Enge k dosavadním šesti přidal osm bodů a je na šesté pozici šampionátu.

Liberecký rodák si na okruhu v magny Cours připsal nejlepší výsledek v této sezoně, kdy se do seriálu po pauze vrátil. Po kvalifikaci mu přitom patřilo až sedmé místo.

Ital Vitantonio Liuzzi si spravil chuť po předchozím závodě na Nürburgringu, kde nedojel do cíle a díky vítězství se vrátil do čela průběžného pořadí.

Českému jezdci se v Magny-Cours daří. V roce 1999 se tam poprvé ve formuli 3000 probojoval na stupně vítězů, když skončil druhý. O dva roky později dojel třetí, předloni zvítězil.

V páteční kvalifikaci byl Enge sedmý, ale v sobotu se úspěšně probíjel vpřed. Po 40 minutách závodu svedl souboj o druhé místo s Rakušanem Patrickem Friesacherem, kterého nakonec porazil o více než patnáct sekund. Za letošním suverénem Liuzzim liberecký závodník zaostal o šest sekund.

Ital má na prvním místě průběžného pořadí náskok šesti bodů na krajana Enrika Toccacela, který dnes skončil dvanáctý a nebodoval.

Další závod F3000 se uskuteční za týden v britském Silverstonu.

Výsledky:
1. Liuzzi (It./Arden) 56:18,071 min. (prům. rychlost 164,331 km/h), 2. Enge (ČR/Ma-Con Engineering) -6,4, 3. Friesacher (Rak./Super Nova) -22,0, 4. Schroeder (Fr./Durango) -22,3, 5. Doornbos (Monako/Arden) -24,4, 6. Guerrieri (Arg./BCN