Milan Fridrich (vlevo), Johan von der Pahlen (Střešovice)

Milan Fridrich (vlevo), Johan von der Pahlen (Střešovice) | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Také druhé finále extraligy florbalistů přineslo debakl. Tentokrát vítkovický

• 2
Florbalisté Střešovic porazili ve druhém finále extraligy Vítkovice vysoko 10:1 (3:0, 4:1, 3:0) a srovnali stav série na 1:1. Dokonale jim tak vyšla odveta za páteční debakl 1:8. Třetí zápas se hraje za týden v Ostravě.
Tentokrát hráči dvanáctinásobného šampiona podobnou blamáž nepřipustili a
 po úvodní třetině vedli 3:0. Po opatrném vstupu do utkání z obou stran otevřel skóre v 13. minutě Klimeš, za 155 vteřin zvýšil v přesilovce Švéd Von der Pahlen a za dalších 47 vteřin se trefil Hlavička.

Ve 22. minutě nastřelil v přesilovce Patrik Suchánek tyč, ve 26. minutě už zvýšil na 4:0 Vávra. Tatran pak přečkal dvě oslabení a Přívara s Klimešem upravili už na rozdíl šesti gólů. Pak sice při Jedličkově vyloučení vstřelil čestnou branku Vítkovic Kološ, ale za 50 vteřin se radovali opět domácí, když po úniku skóroval Hlavička.

Odplata za pátek vyšla Střešovicím na jedničku. Ve 42. minutě dorovnal výši debaklu na 8:1 Přívara, v 54. minutě dokonce v oslabení skóroval ještě střešovický kapitán Fridrich a potupnou desítku dovršil Von der Pahlen.

"Dnes jsme zvolili nejlepší možnou odpověď. Předvedli jsme o sto procent lepší bojovnost, soustředění a jednoduchost hry. Nespokojen jsem pouze s množstvím vyloučení, především za nesportovní chování, to nás může stát příští zápas. Děkuju divákům za fantastickou atmosféru," řekl trenér Střešovic Jan Zahalka.

"Byl to zrcadlově stejný zápas jako v pátek. Musíme ho hodit za hlavu," prohlásil vítkovický trenér Radomír Mrázek.

Střešovice - Vítkovice 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)
Branky a asistence:
13. Klimeš (Podhráský), 15. Von der Pahlen (Deutsch), 16. Hlavička (Princ), 26. Vávra, 34. Přívara (Richter), 35. Klimeš (Deutsch), 37. Hlavička, 42. Přívara (Podhráský), 54. Fridrich, 55. Von der Pahlen - 37. Kološ. Rozhodčí: Sýkora – Dolanský. Vyloučení: 5:3, navíc P. Suchánek (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:1. Střely na branku: 23:34. Diváci: 627. Stav série: 1:1.

2. kolo play down; 3. zápas:
TJ VHS Znojmo - Torpedo Havířov 10:9 (3:3, 5:2, 2:4)
13. a 55. Bárta, 23. a 34. Palát, 32. a 39. Žižka, 14. Kucharič, 23. Petr Sláma, 26. Čihal, 54. Miklík - 8. a 54. Šmída, 1. Varta, 11. Jurčík, 26. Bezděčík, 32. Smeták, 44. Kubala, 49. M. Kožušník, 52. Vydra. Stav série: 2:1.