Střešovičtí dostali deset gólů, hrají o páté místo

Varberg - Florbalisté Tatranu Střešovice si v Poháru mistrů evropských zemí ve Švédsku zahrají o konečné páté místo. V sobotu nastoupí proti norskému Greakeru. Ve skupině A skončili na třetím místě, když podlehli Warbergu vysoko 3:10. K účasti mezi nejlepšími čtyřmi týmy však potřeboval získat aspoň bod.

Warberg vykročil do zápasu lépe a ve čtvrté minutě získal vedení Svensson. Za čtyři minuty ale vyrovnal při Karlssonově vyloučení zkušený Šádek a v polovině utkání dokonce získal vedení Pražanům švédský hráč Von der Pahlen.

Za minutu ale srovnal stav Karlsson a Elisson s Holmerem získali obhájci triumfu na PMEZ do konce druhé části dvoubrankový náskok.

Tatran, jemuž z minulého zápasu chyběli zranění obránci Růna, Majer a útočník Podhráský, už v závěrečné třetině nestačil. Přestože do hry mohli po potížích zasáhnout Hozman i Horák, Švédové si už proti úzkému kádru Pražanů zastříleli. Warberg šesti góly dovršil desítku a za český tým se dokázal prosadit už jen Jedlička.

V odpoledním utkání florbalisté švýcarského celku Alligator Malans rozdrtili ruský Nižegorodec 16:4 a díky tomu postoupili do semifinále. Vylepšili si skóre tak, že jejich konkurent Tatran Střešovice musel k posunu mezi nejlepší čtyři bodovat.

Skupina A:

Warberg IC - Tatran Střešovice 10:3 (1:1, 3:1, 6:1)
Branky a nahrávky:
4. Svensson (Elisson), 32. Karlsson (Andersson), 37. Elisson (Hansson), 20. Holmer (Andersson), 41. Holmer (Larsson), 46. Elisson (Larsson), 48. Holmer (Simonsson), 52. Larsson, 55. Hansson (Holtz), 55. Larsson (Eriksson) - 8. Šádek (Von der Pahlen), 31. Von der Pahlen (Jedlička), 54. Jedlička (Deutsch). Rozhodčí: Zouhar, Hofgaard-Jorstad (oba Nor.). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 1263.

Nižegorodec (Rus.) - UHC Alligator Malans 4:16 (0:3, 4:6, 0:7)
35. a 40. Semjonov, 29. Goršeněnko, 40. Zavertěv - 1., 53. a 57. Jussila, 17., 26. a 42. Dominioni, 23., 40. a 50. Wallimann, 32. a 59. Brunner, 11. Gerber, 34. Cenrela, 39. Bebi, 52. Pfiffner, 56. Riederer.