Čtvrtfinále mistrovství světa v Ostravě komentuje Tomáš Franěk

Jílková pálila z dálky, ale míček letěl přímo na hruď gólmanky Jačewské.
Paulovičová to zkusila z první. Ale vysoko přestřelila.
27:11
Čapková poslala balónek zadovkou na Hyršlovou, ale následná přihrávka na Jarolímovou nevyšla.
26:41
Šteglová společně s Bočanovou si přihrávají míček tam a zase zpátky... těsně u branky protivnic. Polky jsou zcela bezzubé.
24:41
Gól Česka Česko - Polsko 5:0. Jarolímová se prosazuje podruhé a Polky jsou zralé "na ručník".
23:50
Bočanová chtěla vybídnout Sládečkovou ke střele, ale ta se k balónku nakonec nedostala.
23:01
Piotrowská zkusila dostat míček na útočnou polovinu Polek středem hřiště, ale její záměr jí vůbec nevyšel. Urbánková byla na místě.
21:49
Urbánková chtěla střílet ze strany, ale míček jí zblokovala jedna z polských obránkyň.
20:45
Gól Česka Česko - Polsko 4:0. Češky jdou hned v úvodu druhé třetiny do vedení! A zase zásluhou Černé, která přesně pálila pod břevno.
20:35
Zápas sledují i čeští florbaloví reprezentanti, kteří jsou v Ostravě na soustředění.
20:14
Jílková ubránila míček před dotírající Legowskou.
18:33
Halfarová si v pohodě pohlídala míček za brankou, nenechala se o něj obrat a může založit další útok.
17:23
Hala mohutně povzbuzuje český tým a přeje si další gól.
15:06
Polky mají problém se vůbec dostat na svou útočnou polovinu. O míček takřka ihned vždycky přijdou.
14:47
Jílková postupovala po levém křídle, ale o balónek přišla.
13:15
Gól Česka Česko - Polsko 3:0. Teď Jarolímová prokázala, jak se velmi dobře orientuje v předbrankovém prostoru. Po přihrávce Němcové se s míčkem obtočila a tvrdou ránou ke vzdálenější tyči zvýšila vedení Češek už na tři góly.
11:39
Žůrková chtěla vysunout Vojáčkovou, ale ta o balónek na poslední chvíli přišla díky dobrému zásahu polské obránkyně.
10:21
Během první půlky úvodní třetiny Polky ani jednou nevyzkoušely pozornost Provázkové.
09:37
Po spolupráci Bočanová-Krupnová to zkusila druhá jmenovaná, ale její střela skončila nad.
09:01
Opět se chtěla prosadit Paulovičová, ale míček jí sjel z čepele.
08:07
Gól Česka Česko - Polsko 2:0. A je tu druhý gól Češek! Středem pole se hezky proháčkovala Paulovičová a efektně vypálila do protipohybu polské brankářky Jačewské.
06:00
A Češky pokračují v tlaku... přidají druhou branku?
04:33
Gól Česka Česko - Polsko 1:0. Češky se dostaly do vedení díky obránkyni Černé, která povedeně střílela zdálky z první.
03:59
Češky tlačí, ale střelám zatím chybí přesnost.
03:20
Polky se už dokázaly dostat do přečíslení, ale bez finální přihrávky.
02:15
Polky se zatím na svou útočnou polovinu moc nedostávají.
01:34
A znovu Urbánková! Ale opět její střela gólem neskončila.
01:10
Urbánková vypálila mimo.
00:50
Češky hlídají hru a pomalu zakládají útok...
00:16
První střelu vyslala Sládečková. Byla ale nepřesná.
00:01
Nejprve se hraje polská hymna, už za chvíli přijde na řadu ta čeká. A pak už nebrání nic tomu, aby utkání začalo!
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, hala je mohutně vítá, nejvíce diváků je na hlavní tribuně.
České florbalistky nastoupí v sestavě: Provázková (Christianová) - Čapková, Černá, Niemcová, Halfarová, Jílková, Krupnová - Sládečková, Jarolímová, Hyršlová - Paulovičová, Žůrková, Vojáčková - Urbánková, Bočanová, Šteglová. Náhradnice: Billá, Macurová, Hašová.
Na druhou stranu, v září tohoto roku si Češky poradily s Polkami v poměru 11:1. "Holkám jsme ten nepříjemný zážitek nepřipomínaly, nechceme se k tomu vracet. Ale je dobře, že vědí, že nesmí nic podcenit, že do toho zápasu musí vlétnout naplno," věří v úspěch trenérka Karolína Šatalíková.
Který tým je dnes favorit? Česko, anebo Polsko? Domácí reprezentantky mají v hlavě velké memento - před pěti lety totiž na juniorském MS Polkám podlehly a právě tahle prohra je připravila o postup ze skupiny. Ze současného kádru si porážku pamatuje hned šest hráček.
Program mistrovství světa se už z brněnské haly ve Vodově ulici přesunul do mnohem větší ČEZ Areny v Ostravě. Zaplní se na dnešní utkání? Brněnské prostředí Češkám svědčilo, ze tří zápasů v základní skupině dvakrát vyhrály.
Už dva týmy mají jistou semifinálovou účast - Finky včera zdolaly Norky 5:2 a Švédky deklasovaly Lotyšky 12:2. Pokud dnes Češky zvítězí, v semifinále se utkají právě se Švédskem.
Hezký čtvrteční podvečer! České florbalistky čeká na světovém šampionátu zápas pravdy - čtvrtfinálové utkání proti Polsku, které rozhodne o tom, zda si reprezentantky naší země zahrají o semifinále. Duel začíná přesně v 17 hodin a vy budete moci sledovat jeho průběh minutu po minutě v podrobné on-line reportáži. Vítejte u jejího sledování!