Vítkovice prohrávaly o čtyři branky, přesto na Bohemians zvítězily. Na snímku Hana Sládečková | foto: Šárka Rojková, www.sskvitkovice.cz

Florbalistkám Bohemians nestačil ve šlágru víkendu ani čtyřgólový náskok

• 2
Vedly 4:0 a byly na nejlepší cestě k dalším třem extraligovým bodům. Nakonec ale padly na nájezdy. Ve šlágru víkendu prohrály florbalistky Bohemians s Vítkovicemi nakonec 5:6.

V sobotu jasně porazily Ostravu 7:1 a i v neděli to vypadalo, že budou mít nad druhým týmem ze severu Moravy jasně navrch. V polovině utkání vedly hráčky FbŠ Bohemians už 4:0, ale Vítkovice se nevzdaly.

Krátce poté se sporným gólem, kdy rozhodčí pískl vítkovický faul, prosadila hostující Urbánková a zavelela k obratu. Do konce druhé části ještě snížila Pastušková.

"Nechci říct, že by na nás padla po prvním gólu deka, ale najednou jsme přestaly hrát to, co jsme dodržovaly v první polovině," citoval server florbal.cz kapitánku domácích Zuzanu Jelínkovou.

Bohemians se naposledy prosadily na začátku třetí části Zlámalovou, ale to bylo vše. Po snížení Macurové si vítkovičtí kouči vzali v 59. minutě time out a vyplatilo se. Urbánková snížila na 5:4 a v poslední sekundě poslala zápas do prodloužení Vašíčková. Ta samá hráčka potom rozhodla v samostatných nájezdech bekhendovou střelou pod padající gólmankou Kreisingerovou o dvou bodech pro Vítkovice.

"Našimi chybami jsme Vítkovice pustily do zápasu. Přitom jsme zvyklé dobře bránit a nedostávat moc gólů. Jestli chceme hrát o titul, rozhodně se budeme muset vyrovnat s tím, že taky samy párkrát inkasujeme," dodala k porážce Jelinková.