Florbalisté Mladé Boleslavi se radují z vítězství.

Florbalisté Mladé Boleslavi se radují z vítězství. | foto: ČTK

1 075 dnů boleslavského čekání. K výhře v play-off přispěl Pluhař

• 0
Florbalisté Mladé Boleslavi patří mezi ambiciózní kluby v extralize, i proto je těžko uvěřitelná série, kterou ve středu ukončili. V play-off zvítězili po 1 075 dnech! Na výhře v prvním čtvrtfinále nad Otrokovicemi 6:5 v prodloužení měl velký podíl Josef Pluhař.

V základní části florbalové extraligy nebylo lepšího střelce než Ondřeje Fojty, Petr Novotný vyhrál mezi nahrávači. Ale ve středu v úvodním čtvrtfinále play-off trápil soupeře jiný boleslavský florbalista. Mladý obránce Josef Pluhař dvěma góly proti Otrokovicím zařídil obrat z 2:3 na 4:3, u rozhodující branky v prodloužení na 6:5 asistoval. "Byla to spíš otázka náhody a štěstí, než nějakého umění," řekl skromně Pluhař.

Přesto jste Boleslavi hodně pomohl, vyrovnávací gól na 3:3 v oslabení byl důležitý.
Myslím, že nás trochu nastartoval. Šli jsme do přečíslení 2 na 1, nepřihrál jsem, vzal jsem to na sebe a naštěstí se mi povedlo zakončení.

A za chvíli jste krásně vymetl růžek.
Gólman měl zakrytý výhled, nic neviděl a já ho prostřelil. To byla přesně ta náhoda, o které jsem mluvil.

Přitom hned při dalším střídání jste z podobné pozice trefil tyčku. Vážně náhoda?
Sem tam se mi taková střela povede na tréninku, ale není to tak časté. V tomhle případě jsem zase nastřeloval míček z půlky a gólman si ho málem srazil do branky.

Mrzí vás, že nevyšel útok na hattrick?
(usměje se) Ani ne. Akorát bych musel zbytečně platit do kasy.

Jaká je sazba za hattrick?
(zamyslí se) To si radši nechám pro sebe.

Co se s vámi v závěru stalo, že si Otrokovice vynutily prodloužení?
Absolutně jsme přestali hrát. Jen jsme bránili, vůbec jsme nedrželi míček. Soupeř nás zaslouženě potrestal.

Zatrnulo vám?
Určitě ano, ale spíš jsem věřil, že to sami dokážeme urvat a pošleme Otrokovice domů s prohrou.

Tak jste rozhodli hned z první akce v prodloužení.
Strašně důležitý moment. Věděli jsme, že to s Otrokovicemi nebude jednoduché. V celé sérii nás čeká velký boj.