ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Florbalisté Střešovic vyhráli v Boleslavi a posunuli se do čela superligy

• 1
Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice zvítězili v dohrávce 15. kola superligy v Mladé Boleslavi 6:4 a posunuli se do čela tabulky o dva body před Vítkovice. Hattrickem se výhře podílel Tomáš Hanák. Pražané natáhli svou sérii bez ztráty bodu na jedenáct zápasů. Naposledy neuspěli 4. října, kdy podlehli doma právě Mladé Boleslavi 4:6. Čtvrtí Středočeši prohráli druhý z posledních tří duelů.

V osmé minutě otevřel skóre z dorážky Milan Tomašík a za 83 sekund zvýšil na 2:0 pro domácí Ronald Gašpařík. Tatran ale do konce úvodní části ztrátu smazal. Hanák využil přesilovou hru a 49 sekund před pauzou se prosadil Jonáš Kreysa. Ve 27. minutě otočil stav Hanák, ale hned za 35 sekund odpověděl Michal Sládek.

V čase 46:26 v přesilovce pěti proti třem dovršil hattrick Hanák a šampion opět vedl. Za 64 sekund sice vyrovnal Martin Tokoš, ale Tatranu vrátil vedení v 54. minutě Marek Beneš, jehož přihrávku nešťastně tečoval do vlastní branky Lukáš Punčochář. Výsledek pečetil 44 sekund před koncem při power play do prázdné branky Jakub Kolísko.