Tomáš Bábek

Tomáš Bábek | foto: Profimedia.cz

Dráhař Bábek vybojoval na ME v Paříži bronz v kilometru s pevným startem

• 2
Cyklista Tomáš Bábek vybojoval na dráhovém ME v Paříži bronzovou medaili v kilometru s pevným startem, zlato mu uniklo o 281 tisícin vteřiny.

Další český reprezentant Jiří Janošek byl čtvrtý. Těsně pod stupni vítězů dojela také Lucie Hochmann ve vyřazovacím závodu, ve scratchi obsadil Jiří Hochmann deváté místo.

Vítězný Francouz Quentin Lafargue zajel čas 1:00,685 a Bábka porazil o 281 tisícin sekundy, stříbrnou medaili vybojoval Němec Eric Engler.

Mnohem těsnější byl souboj o zlato na poloviční trati žen, kde Ruska Darja Šmelevová zvítězila o pouhých osm tisícin. Další tituly si odnesli Kirsten Wildová z Nizozemska (vyřazovací závod) a Švýcar Gaël Suter, který triumfoval ve scratchi.

Evropský šampionát potrvá ve Francii do neděle.

Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice

Paříž

Muži
Kilometr s pevným startem:
1. Lafargue (Fr.) 1:00,685, 2. Engler (Něm.) 1:00,807, 3. Bábek 1:00,966, 4. Janošek (oba ČR) 1:01,612.
Scratch: 1. Suter (Švýc.), 2. Tekliňski (Pol.), 3. Stroetinga (Niz.), ...9. J. Hochmann (ČR).

Ženy
500 m s pevným startem:
1. Šmelevová (Rus.) 34,310, 2. Graboschová (Něm.) 34,318, 3. Vojnovová (Rus.) 34,483.
Vyřazovací závod: 1. Wildová (Niz.), 2. Archibaldová (Brit.), 3. Berthonová (Fr.), 4. L. Hochmann (ČR).