Dopingový hříšník chce po trestu na MS

• 1
Gold Hill - Tyler Hamilton počítá po vypršení dvouletého trestu za doping se svou účastí na zářijovém mistrovství světa v cyklistice. "Chybí mi závodění, chybí mi toho mnoho. Budu připravený," řekl listu Daily Camera of Boulder americký cyklista, který během zastavené činnosti naplno trénoval.

Pětatřicetiletý olympijský vítěz z Atén pyká za prohřešek z předloňské Vuelty a distanc mu vyprší těsně před startem silničářského šampionátu v Salcburku.

K trestu byl odsouzen loni v dubnu, všechny jeho výsledky počínaje 11. zářím 2004 byly anulovány.

Hamiltonovi byl tehdy při kontrole na Vueltě dokázán krevní doping.

Ohroženo bylo už jeho olympijské prvenství, protože první test po aténské časovce tehdy naznačil, že Američan použil zakázanou krevní transfuzi, aby zvýšil svůj výkon.

Mezinárodní olympijský výbor ale nemohl podezření potvrdit, protože Hamiltonův B-vzorek byl údajně omylem zmražen a k analýze tak nezůstal dostatek červených krvinek.

Olympijský šampion se chce vrátit záhy po vypršení trestu. Podle svých slov počítá na MS se startem v hromadném závodu, který je na programu 24. září.