Michal Kukrle z České republiky během mužské cyklistické časovky na Letních...

Michal Kukrle z České republiky během mužské cyklistické časovky na Letních olympijských hrách 2020. (28. července 2021) | foto: AP

Cyklista Kukrle si v Ománu odbyl premiéru za Gazprom RusVelo

• 1
Úřadující český šampion v silniční cyklistice Michael Kukrle má za sebou debut v dresu ruského týmu Gazprom RusVelo, kam přestoupil před touto sezonou. V úvodní etapě závodu Kolem Ománu skončil na 43. místě, další český jezdec Jan Hirt byl padesátý.

Oba dojeli ve stejném čase jako vítězný Kolumbijec Fernando Gaviria, který v souboji elitních spurtérů porazil Brita Marka Cavendishe. Člen stáje SAE Team Emirates si připsal první triumf od loňského srpna, kdy vybojoval své jediné vítězství v minulé sezoně.

Závod v Ománu, který se jede po dvouleté pauze zaviněné pandemií koronaviru, skončí v úterý.

Cyklistický závod Kolem Ománu

1. etapa (138 km): 1. Gaviria (Kol.) 3:17:04, 2. Cavendish (Brit.), 3. Groves (Austr.), 4. Capiot (Belg.), 5. Penhoët (Fr.), 6. Richeze (Arg.), ...43. Kukrle, 50. Hirt (oba ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Gaviria 3:16:54, 2. Cavendish -2, 3. Goikoetxea (Šp.) -4, 4. Groves -6, 5. Costa (Portug.) -9, ...45. Kukrle, 52. Hirt oba -10