Egan Bernal ze stáje Sky si jede pro triumf ve třetí etapě závodu Kolem...

Egan Bernal ze stáje Sky si jede pro triumf ve třetí etapě závodu Kolem Romandie. | foto: AP

Roglič udržel vedení na Romandii, horskou časovku ovládl Bernal

• 2
Horskou časovku ve třetí etapě závodu Kolem Romandie vyhrál jednadvacetiletý kolumbijský cyklista Egan Bernal. Na bezmála desetikilometrové trati bývalý biker, který je letos nováčkem v elitní stáji Sky, porazil o čtyři sekundy Slovince Primože Rogliče.

Roglič si upevnil první místo v průběžném pořadí. Na druhou příčku se posunul Bernal, který na žlutý trikot ztrácí šest sekund. Třetí skončil v časovce s průměrným stoupáním 8,8 procenta loňský vítěz závodu Australan Richie Porte a na třetí pozici se posunul také v celkové klasifikaci. Za Rogličem zaostává o 27 sekund.

V sobotu závod pokračuje královskou etapou na 149,2 kilometru, 72. ročník tradiční generálky před Girem d’Italia vyvrcholí v neděli v Ženevě.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour)

3. etapa (časovka na 9,9 km): 1. Bernal (Kol./Sky) 25:11, 2. Roglič (Slovin./LottoNL-Jumbo) -4, 3. Porte (Austr./BMC) -18, 4. Kruijswijk (Niz./LottoNL-Jumbo) -48, 5. Costa (Portug./SAE Team Emirates) -1:06, 6. Latour (Fr./AG2R La Mondiale) -1:21.

Průběžné pořadí: 1. Roglič 8:39:39, 2. Bernal -6, 3. Porte -27, 4. Kruijswijk -1:02, 5. Costa -1:17, 6. Dennis (Austr./BMC) -1:22.