Dan Martin

Dan Martin | foto: UAE Emirates

Irský cyklista Martin si na Dauphiné připsal první letošní vítězství

• 4
Pátou etapu závodu Critérium du Dauphiné ve Francii vyhrál irský cyklista Dan Martin a připsal si první letošní vítězství. Novým lídrem je Brit Geraint Thomas, jenž skončil těsně druhý.

Martin si dojel pro triumf díky útoku tři kilometry před cílem v náročném stoupání v lyžařském středisku Valmorel. V závěru 131,5 km dlouhé etapy musel odolat ataku Thomase, jenž se k němu přiblížil na rozdíl čtyř sekund, ale první vítězství po zimním přestupu do SAE Team Emirates si vzít nenechal.

Velšan Thomas ze stáje Sky sice nedosáhl na etapový triumf, ale dostal se s velkým náskokem do čela průběžného hodnocení. Jednu z hlavních generálek na Tour de France dva dny před koncem vede o 69 sekund před dvojicí Italů Damiano Caruso, Gianni Moscon. Thomasův týmový kolega Moscon si žlutý trikot lídra užil pouze jeden den, v pátek dojel ve třetí desítce s více než minutovým odstupem.

Cyklistický závod Critérium du Dauphiné

(WorldTour) - 5. etapa (131,5 km)

1. Martin (Ir./SAE Team Emirates) 3:21:18, 2. Thomas (Brit./Sky) -4, 3. A. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) -15, 4. Buchmann (Něm./Bora-hansgrohe), 5. Navarro (Šp./Cofidis), 6. Bardet (Fr./AG2R) všichni -16.

Průběžné pořadí: 1. Thomas 17:16:53, 2. Caruso (It./BMC), 3. Moscon (It./Sky) oba -1:09, 4. Alaphilippe (Fr./Quick-Step) -1:10, 5. Kwiatkowski (Pol./Sky) -1:15, 6. A. Yates -1:18.