Diskuze

Biker Kulhavý vyhrál v Novém Městě a celkově ovládl Světový pohár

Netaktizoval, nekoukal, kde jsou jeho hlavní soupeři. Biker Jaroslav Kulhavý hned na začátku závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě zabral, ujel a triumfoval. Díky tomu si jako první Čech v historii připsal celkové vítězství v seriálu, už jeden závod před jeho koncem.
MS

vysypany_lozisko

15. 8. 2011 9:14
vysvětlí mi prosím, někdo pojem,

zaváděcí kolo? Celkem jsem to v tom závodě nepochopil, vždyť se v něm jelo naplno a ještě se normálně předjíždělo.

0 0
možnosti
MH

bathed

15. 8. 2011 9:35
Re: vysvětlí mi prosím, někdo pojem,

A co na tom nechápete? Když máte na startu 120 "hoňáků" z nichž žádný nechce uhnout a dere se dopředu, těžko ten houf můžete po 300 metrech pustit na "jednokolejku" v lese. Takže se odstartuje a tři - čtyři kilometry se jede po širokých cestách - makadam, asfalt, kde se peloton roztahá a přesype tak, aby do toho lesa jeli pokud možno za sebou a ne vedle sebe.  Jede se pokud možno do kopce a po přehledných úsecích. Nehrozí tak, že se v prvním lesním stoupání trať naprosto ucpe a závod nebude neregulerní nebo se v prvním prudkém sjezdu pozabíjí deset lidí v hromadném pádu.... Navíc je fakt, že pokud by jste byl nakrásně skvělý cyklista, ale na startu stál až kdesi vzadu, je možnost jakéhokoliv předjíždění na vlastní trati (jednokolejce v lese) velice malá - není kde.... Předjete 5-10 lidí během závodu, ale určitě ne 50. Takhle máte na začátku možnost zabrat a posunout se tam, kde podle sebe patříte.

0 0
možnosti
TB

mobilis in mobili

14. 8. 2011 19:04
Dominance

:-)R^. Jinak mě u závodu holek zaujala bikerka, která sjela velblouda kvůli defektu po zadku :-)R^

0 0
možnosti
K

Kurri22-II.

14. 8. 2011 22:05
Re: Dominance

Byl jsi přítomen osobně? Já teda musím říct, že té 170-ti kilometrové cesty vůbec nelituju.

A nevím, v kterém jiném sportu by mi úřadující mistr světa na otázku, zda se s ním mohu vyfotit, odpověděl: "Of course, of course."

Tenhle sport je prostě zatím nezkažený velkými penězi. Bikeři jsou fajn lidi. A bikerky....;-)