Anton Šipulin

Anton Šipulin - Ruský biatlonista Anton Šipulin při štafetovém závodu v rámci Světového poháru v Ruhpoldingu. | foto: AP

Sprint v italské Anterselvě ovládl ruský biatlonista Šipulin, dva Češi bodovali

• 14
Premiérový triumf ve Světovém poháru oslavil v italské Anterselvě ruský biatlonista Anton Šipulin. Dva čeští reprezentanti ve sprintu sice bodovali, ale žádný z nich se nevešel aspoň do první dvacítky. Ondřej Moravec obsadil 26. příčku, Jaroslav Soukup uzavřel elitní třicítku.

Třiadvacetiletý Šipulin, který v minulosti získal dva tituly juniorského mistra světa, k rychlému běhu tentokrát přidal i bezchybnou střelbu a druhého Němce Michaela Greise porazil o deset sekund. Bronzovou příčku obsadil Nor Lars Berger.

Vůbec se nedařilo lídrovi celkového hodnocení Norovi Tarjei Böemu, který poprvé v sezoně nebodoval a skončil se třemi chybami až jednapadesátý. Jeho zaváhání však krajan Emil Hegle Svedsen plně nevyužil a po 14. příčce pouze snížil své manko v průběžném pořadí SP na 12 bodů.

Na střelnici prožil černé chvíle Čech Michal Šlesingr, jenž vleže minul dokonce čtyřikrát. Vestoje pak už nechyboval, ale i rychlým během neměl šanci posunout výše než na 46. místo.

Třikrát musel na trestný okruh i Soukup, naopak Moravec měl všech deset zásahů do černého a v cíli ztratil na Šipulina minutu a deset sekund. Pětapadesáté místo obsadil Tomáš Holubec.

SP v biatlonistů v Anterselvě

Sprint na 10 km: 1. Šipulin (Rus.) 23:36,2 (0 tr. okruhů), 2. Greis (Něm.) -10,0 (0), 3. Berger (Nor.) -20,5 (1), 4. Eder (Rak.) -27,0 (0), 5. De Lorenzi (It.) -27,8 (0), 6. Bergman (Švéd.) -34,7 (0), 7. Peiffer (Něm.) -43,5 (1), 8. Lindström (Švéd.) -46,0 (1), 9. Čerezov (Rus.) -46,5 (1), 10. Sumann (Rak.) -46,8 (1), ...26. Moravec -1:10,8 (0), 30. Soukup -1:20,1 (3), 46. Šlesingr -1:41,0 (4), 55. Holubec (všichni ČR) -1:52,4 (1).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Bö 572 b., 2. Svendsen (oba Nor.) 560, 3. Greis 447, 4. M. Fourcade (Fr.) 417, 5. Björndalen (Nor.) 362, 6. Peiffer 332, ...21. Šlesingr 211, 35. Soukup 120, 44. Moravec 89. 52. Holubec 66, 65. Vítek (ČR) 31.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)