Sprint žen na 7,5 kilometru
On-line reportáž ze sprintu žen končí, od 14.15 hodin na iDNES.cz přineseme podrobně také průběh mužského sprintu.
Dnešním vítězstvím si Bělourska Domračevová zajistila posun do čela Světového poháru, přeskočila Finku Mäkäräinenovou, která dnes třikrát chybovala a dokončí sprint ve třetí desítce.
Ruska Podčufarová, která ještě po druhé střelbě ohrožovala umístění Soukalové, si dojela pro deváté místo.
Konečné pořadí v pěti nejlepších: 1. Domračevová, 2. Dahlmeierová +14.3, 3. Dorinová-Habertová +29,9, 4. Bescondová +32.6, 5. Soukalová +35.6. Skvělé umístění české biatlonistky!
O 300 metrů dále už však Podčufarová na Soukalovou ztrácí přes pět vteřin. To znamená, že skvělé páté místo české reprezentantky by mělo odolat.
Rusce Podčufarové schází do cíle 1 900 metrů, na tomto mezičase má k dobru 1,1 vteřiny na Soukalovou.
Podčufarová sice ani na druhé střelbě nechybovala, ale Domračevovou jistě neohrozí. Ze střelnice odjíždí s 20vteřinovým mankem. Naopak by mohla atakovat umístění Soukalové. Gössnerová se vystřílela ze hry o nejlepší umístění třemi chybami.
Česká biatlonistka V cíli už je i poslední Češka. Tomešová absolvovala sprint s jednou chybou a zatím je na 34. pozici.
Promluví do čela ještě Ruska Podčufarová a Němka Gössnerová? Obě startují s vysokými startovními čísly, ale z první bezchybné položky odjely v desítce nejlepších.
Česká biatlonistka Puskarčíková je v cíli na průběžném 37. místě, z českých biatlonistek ještě bojuje na trati Tomešová.
Němka Dahlmeierová podle předpokladů běžecky nestačila na Domračevovou, ale druhé místo si bez problémů pohlídala. Dorinovou-Habertovou porazila o 15 vteřin. Soukalová padá na páté místo.
Česká biatlonistka Po položce vestoje musí Tomešová na jedno trestné kolo.
Česká biatlonistka České okénko: Puskarčíková po první čisté střelbě chybovala dvakrát vestoje a za chvíli dorazí do cíle. Tomešová má za sebou terpve první položku, na které byla stoprocentní.
Kdepak. O prvním místě Domračevové nelze pochybovat. Dahlmeierová sice také střílela dvakrát čistě, ale běží výrazně pomaleji. Po druhé střelbě odjížděla se 16vteřinovou ztrátou na Bělorusku.
Česká biatlonistka Soukalová tedy v konečném pořadí po dojezdu Domračevové padá na čtvrté místo.
Potlesk pro Domračevovou! Dosud vedoucí Dorinovou-Habertovou porazila o půl minuty a výhru by ji mohla sebrat snad jedině Němka Dahlmeierová.
Česká biatlonistka V cíli už je také Landová, na trati musela zvládnout tři trestná kola a zatím jí patří průběžné 22. místo.
Češka zajela vynikající závod, ale stupně vítězů z toho téměř jistě nebudou, protože na trati je ještě například suverénní Běloruska Domračevová.
Česká biatlonistka Soukalová dokončuje závod na průběžném třetím místě s minimálním odstupem na Francouzky. Na Dorinovou-Habertovou ztratila 5,7 vteřiny a na Bescondovou jen tři sekundy.
Česká biatlonistka Ale do cíle už se blíží Soukalová! Jaký z toho bude čas?
Suverénní Domračevová! Ani na druhé položce nechybovala a odjíždí ze střelnice s 25vteřinovým náskokem před druhou Bescondovou.
Česká biatlonistka Češce zbývá do cíle 1,6 kilometru, přeskočila Bescondovou, ale ztrácí 3,8 vteřiny na její krajanku Dorinovou-Habertovou.
Česká biatlonistka Soukalová bojuje! Na mezičase po 5,6 kilometrech ztrácí na vedoucí Francouzku Bescondovou 0,6 vteřiny!
Naopak Mäkäräinenová na druhé položce dvakrát minula a při odjezdu ze střelnice byla až patnáctá.
Česká biatlonistka Dobrá zpráva ze střelnice: Soukalová zvládla druhou položku čistě a dojíždí závod s jednou chybou.
Česká biatlonistka Naopak v cíli už jsou závodnice s nízkými startovními čísly. Vítková běžela velmi rychle, jenže tři chyby budou hodně znát v konečném účtování. Zatím je Češka třetí.
Podruhé bude střílet Finka Mäkäräinenová, na první položce jednou chybovala.
Rušno na střelnici: poprvé střílela Běloruska Domračevová a pokračuje bez chyby. Položku navíc zvládla velmi rychle.
Před Francouzku se po druhé střelbě mohla dostat domácí Eckhoffová, ale vestoje jednou minula a trestné kolo ji zpomalí.

Najdete na iDNES.cz