Štafeta biatlonistů na 4x7,5 kilometrů

On-line reportáž končí, díky za pozornost. Biatlonový Světový pohár pokračuje příští týden ve finském Kontiolahti. Ze stránek iDNES.cz ale teď rozhodně neodcházejte, začtěte se do shrnujícího zpravodajství. Hezký zbytek neděle!

Český biatlonista

Bilance české štafety: pád Michala Šlesingra, devět dobíjení, dvě trestná kola (Krupčík, Krčmář), osmé místo (ztráta na Francii +3:11,8).

Český biatlonista

Michal Krčmář zvládl finiš a přivezl českou štafetu na osmém místě.  

Český biatlonista

Michal Krčmář stále na trati, 900 metrů před cílem je na devátém místě. Osmého Kazacha Pantova má na dohled.

Konečné pořadí: 1. Francie, 2. Rakousko (+33,8), 3. Norsko (+45,4), 4. Rusko (+1:11,1).

Čtvrtý úsek, kóta 6,6 km: o pódiu je rozhodnuto. První Francie, druhé Rakousko, třetí Norsko; čtvrté bude Rusko.

Český biatlonista

Krčmář stojku vybílil, je dvanáctý, ale za desátým Švýcarem Dolderem je jen o pět vteřin. Vybojují Češi přeci jen elitní desítku? 

O zlatu pro Francii není pochyb, druhý Landertinger ztrácí 38,8 vteřin, třetí L’Abee-Lund by teoreticky mohl o stříbro ještě zabojovat. Rakušan má na Nora sedm vteřin náskok. Šipulinovi k pódiu chybí osmnáct sekund.

Stojka na závěr: Francie si jede pro zlato, Fourcade sice dvakrát musel opravovat, ale to samé museli udělat Rakušan Landertinger, L’Abee-Lund z Norska i Šipulin z Norska.

Než proběhne poslední střelba, konkrétně vestoje, na trati panuje stejný obrázek. Vede Fourcade, druhý Landertinger je o skoro půl minuty zpět a třetí L’Abee-Lund o dalších deset sekund. Další závodníci ztrácí přes minutu.

Český biatlonista

Nedobré vyhlídky české štafety: Michal Krčmář musel na trestné kolo, je až třináctý a ztrácí přes tři minuty.

Ač musel Fourcade dvakrát opravoval, po ležce vede. Landertinger musel rovněž použít dva náhradní náboje (+22,3). Třetí Nor L’Abee-Lund pálil čistě (+30,3). Díky rychlopalbě - a čisté! - Šipulina se Rusko posouvá na čtvrté místo, leč na pódium mu chybí přes půl minuty.

Čtvrtý úsek, kóta 1,6 km: Fourcade jede a jede, Landertinger nabírá ztrátu. Krčmář stále osmý.

Čtvrtý úsek, kóta 0,7 km: Francouz Martin Fourcade zvýšil náskok na Rakušana Landertingera na 21,8 vteřin. Krčmář drží osmou příčku.

Pořadí po 3. úseku: 1. Francie, 2. Rakousko (+16,0), 3. Norsko (+36,2), ..., 8. ČESKO (+2:08,6).

Český biatlonista

Na posledním úseku bude za Česko bojovat Michal Krčmář.

Třetí úsek, kóta 6,6 km: Doll letí na trati a táhne Německo vzhůru, už je pátý. A Soukup osmý.

Třetí úsek, kóta 5,7 km: Gjermundshaug předehnal Semakova a je třetí; Soukup už se dostal na desátou příčku.

Český biatlonista

Soukup zvládl stojku za pětatřicet vteřin, jednou opravoval. Momentálně je to 11. místo, na osmou příčku má manko deset vteřin.

Po stojce jde do čela Francouz Desthieux, jenž jednou dobíjel. Čistý Eberhard druhý, třetí Semakov také bez chyby. Zato Gjermundshaug z Norska musel na trestné kolo a je čtvrtý, na Semakova mu chybí šest vteřin.

Třetí úsek, kóta 4,1 km: Eberhard z Rakouska se prodral na třetí pozici, mezi ním a pátým Semakovem z Ukrajiny je jen něco přes vteřinu. Němec Doll už je devátý a Soukup dál dvanáctý.

Třetí úsek, kóta 3,2 km: Gjermundshaug z Norska si hlídá vedení, Soukup dvanáctý se skoro dvouminutovou ztrátou.

Český biatlonista

Jaroslav Soukup a dobrá ležka! Pětadvacet vteřin, žádný náhradní náboj. Je dvanáctý, leč na desátého Němce Dolla, jenž musel kroužit na trestném kole, má blízko - dvanáct sekund.

Nor Gjermundshaug zvládl ležku bezchybně, je zase v čele. Desthieux z Francie musel jednou dobíjet, ztrácí 11,6 vteřin. Pak je další díra, třetí Semakov také jednou dobíjel (+36,5).

Třetí úsek, kóta 1,6 km: nový muž na třetím místě, Rakušan Eberhard. Soukupovi se dál prohlubuje ztráta, už je skoro dvě minuty!

Třetí úsek, kóta 0,7 km: vede Desthieux z Francie, Gjermundshaug z Norska je o vteřinu zpět. Semakov z Ukrjina je o dalších dvacet za nimi. Soukup dvanáctý, na desítku má manko skoro padesát vteřin. To nevypadá dobře.

Po druhé předváce: 1. Norsko, 2. Francie (+0,1), 3. Ukrajina (+19,8), ..., 12. ČESKO (+1:49,8).

Český biatlonista

Do akce půjde Jaroslav Soukup.

Druhý úsek, kóta 6,6 km: než bude předávka, poslední mezičas. Krupčík dál dvanáctý.

Druhý úsek, kóta 5,7 km: první trio beze změny, Krupčík stále dvanáctý, ale má už manko skoro minutu a tři čtvrtě!

Český biatlonista

Pro úplnost, ze stojky Krupčík odjíždí dvanáctý, ale ztráta narostla na více než 94 vteřin.

Český biatlonista

Češká štafeta se souží! Tomáš Krupčík musí na trestné kolo.

Björndalen zvládl stojku s jedním dobíjením, dál vede. Ale Simon Fourcade z Francie, to byla rychlopalba! A Francie je rázem druhá (+8,0). Třetí je Ukrajinec Semenov (čistý, +13,8).

Druhý úsek, kóta 4,1 km: 43letý Björndalen nepřestává udivovat, místo toho, aby ho Nordgren dostihl, tak se jeho ztráta dál a dál prohlubuje (nyní 19,1). Jedenáctý Krupčík drží kontakt s Otčenášem ze Slovenska, ztrácí na čelo 46,6 vteřin.

Druhý úsek, kóta 3,2 km: Björndalen se může spolehnout na běh, druhý Nordgren už ztrácí 13,5 vteřin. Krupčík vypadl z první desítky (+43,9).

Ole Einar Björndalen dvakrát dobíjel, ale stále vede. Jenže druhý Nordgren z USA pálil čistě a ztrácí 1,4 vteřiny. Třetí Ukrajinec Semenov má manko 10,9 sekund, dobíjel jednou.

Český biatlonista

Tomáši Krupčíkovi trvalo, než na ležce poprvé vypálil, ale svou úvodní střelbu zvládl obstojně, třeba byl jen jeden náhradní náboj. Uzavírá první desítku, na Björndalena má manko 38,8 vteřin.

Druhý úsek, kóta 1,6 km: ztráta Krupčíka na Björndalena se zvětšila na 39,5 vteřin, jedenáctý Eder z Rakouska už už dotírá...

Druhý úsek, kóta 0,7 km: Ole Einar Björndalen drží pro Nory čelo, Krupčík desátý se ztrátou 36,2 vteřin.

Najdete na iDNES.cz