Poirée vyhrál stíhačku biatlonistů

• 3
Osrblie - Drtivým finišem vyhrál francouzský biatlonista Raphael Poirée stíhací závod Světového poháru na 12,5 kilometru ve slovenském Osrblie. Závodník byl po sobotě až pátý, ale v neděli i přes jeden minutý terč profitoval ze skvělého běhu a všem soupeřům utekl.

Největší posun však zaznamenal německý reprezentant Peter Sendel, který se díky vynikajícímu běhu a pouze jediné chybě při střelbě posunul z 15. místa na druhé. O překvapení se postaral slovenský reprezentant Pavol Hurajt, který ve finiši o jednu desetinu sekundy porazil vítěze sprintu Sergeje Rožkova z Ruska a obsadil třetí místo.

Nejlepší čeští reprezentanti neudrželi výchozí pozice. Po sprintu osmnáctý Petr Garabík skončil nakonec devětadvacátý a uhájil dva světové body. Tomáš Dostál klesl o šest míst na 35. pozici a Tomáš Holubec byl sedmačtyřicátý.

"Garabík podal solidní výkon a opět sbíral body. Závod se ale nepovedl Dostálovi, který musel obíhat navíc šest koleček a to je i při výborné běžecké formě příliš," zhodnotil závod trenér Milan Janoušek.

Výkon českých reprezentantů v Osrblie ale zhodnotil jako stabilní, s tím, že forma všech šla postupně nahoru. "Je to příslib před dalšími závody," dodal.

Poirée vyhrál v Osrblie i čtvrteční vytrvalostní závod a ve slovenském středisku se posunul až na druhé místo v celkovém hodnocení. "Osrblie a Ruhpolding jsou má nejoblíbenější místa," řekl novinářům.

Na kontě má nyní 233 bodů, o 15 méně než Rožkov. Třetí v hodnocení SP je Nor Halvard Hanevold s 229 body a na čtvrté místo klesl jeho krajan Ole Einar Björndalen, který na Slovensku nezávodil.

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. Poirée (Fr.) 31:39,5 min. (1 trestné kolo), 2. Sendel (Něm.) -24,4 (1), 3. Hurajt (SR) -28,1 (0), 4. Rožkov (Rus.) -28,2 (1), 5. Robert (Fr.) -34,4 (0), 6. Luck (Něm.) -35,0 (0), 7. Sikora (Pol.) -35,1 (3), 8. Hietalahti (Fin.) -35,8 (1), 9. Gross (Něm.) -43,7 (3), 10. Hanevold (Nor.) -44,8 (1), ...29. Garabík -1:51,0 (2), 35. Dostál -2:31,6 (6), 47. Holubec (všichni ČR) -3:09,1 (3).
Průběžné pořadí SP (po sedmi závodech): 1. Rožkov 248 b. 2. Poirée 233, 3. Hanevold 229, 4. Björndalen (Nor.) 176, 5. Dračev (Běl.) 172, 6. Gross 170, ...40. Dostál 20, 45. Garabík 15.

Raphael Poiree si v Osrblie jede pro vítězství ve stíhacím závodě.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)