Český biatlonista Jonáš Mareček v závodě štafet v Oberhofu.

Český biatlonista Jonáš Mareček v závodě štafet v Oberhofu. | foto: Petr Slavík/Český biatlon

Slibní čeští junioři. Biatlonové MS začali pátým, šestým a desátým místem

• 4
Jonáš Mareček obsadil na juniorském mistrovství světa biatlonistů v Obertilliachu páté místo ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů, Mikuláš Karlík byl šestý a Vítězslav Hornig desátý. Marečka, jenž ještě vloni startoval mezi dorostenci, v úvodním startu na šampionátu dělilo od bronzu 13,9 sekundy. Karlík ztratil další dvě desetiny.

Čtvrtý z Čechů Tomáš Mikyska, jenž už stejně jako jeho reprezentační kolegové sbíral zkušenosti mezi elitou ve Světovém poháru, vybojoval 20. místo. Zlato získal Němec Philipp Lipowitz.

Mezi juniorkami byla v závodě na 12,5 km nejlepší Češkou Tereza Voborníková na 27. místě. Tereza Jandová obsadila 43. příčku, Klára Poledníková 55. a Eliška Teplá 85. místo. Suverénní výhru slavila Francouzka Camille Benedová.

V sobotních vytrvalostních závodech dorostenců se o nejlepší české výsledky postarali patnáctý Jakub Kudrnáč a třicátá Kateřina Pavlů.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)