Holubcové stíhačka nevyšla

• 1
Pokljuka - Nepovedená střelba pokazila české biatlonistce Kateřině Holubcové stíhací závod ve slovinské Pokljuce. Po třinácté pozici ze středečního sprintu si závodnice kvůli pěti trestným okruhům pohoršila hned o deset příček a do cíle doběhla až třiadvacátá. Na vítěznou Uschi Dislovou z Německa ztratila čtyři minuty.

Ani další české reprezentantky nenavázaly na svá bodovaná umístění ze sprintu: Irena Česneková doběhla čtyřiatřicátá, Zdeňka Vejnarová skončila o deset míst níže a Magdě Rezlerové patřila 50. pozice.

Dislová vyhrála desetikilometrový závod s jednou chybou na střelnici v čase 30:23,4 minut. Za ní byla dlouhá mezera, ale o další příčky svedly závodnice velký boj.

Cílová fotografie musela rozhodnout o stříbru a přisoudila jej Sandrine Baillyové z Francie, na setinu stejný čas měly rovněž čtvrtá Norka Liv Grete Poiréeová a pátá Němka Katrin Apelová.

Poiréeová musela stejně jako Holubcová oběhnout trestné kolo pětkrát a nezopakovala tak triumf ze sprintu. Její manžel bude útočit na double v sobotní stíhačce na 12,5 km.

Výsledky:
Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Dislová (Něm.) 30:23,4 min. (1 trestné kolo), 2. Baillyová (Fr.) -50,7 (3), 3. Pylevová (Rus.) -50,7 (1), 4. Poiréeová (Nor.) -1:37,7 (5), 5. Apelová (Něm.) -1:37,7 (3), 6. Andreassenová (Nor.) -1:48,1 (2), 7. Zajcevová (Rus.) -1:51,5 (1), 8. Ivanovová (Běl.) -1:58,8 (2), 9. Wilhelmová -2:07,7 (2), 10. Denkingerová (obě Něm.) -2:13,2 (2), ...23. Holubcová -4:00,1 (5), 34. Česneková -5:07,7 (4), 44. Vejnarová -6:02,1 (5), 50. Rezlerová (všechny ČR) -6:35,7 (6).
Pořadí SP (po devíti závodech): 1. Baillyová 332 b., 2. Poiréeová 311, 3. Dislová 299, 4. Pylevová 295, 5. Glagowová (Něm.) 270, 6. Apelová 257, ...20. Holubcová 95, 29. Česneková 57, 49. Vejnarová 11, 56. Rezlerová 2.

Uschi Dislová z Německa střílí při závodě ve slovinské Pokljuce.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)