Holubcová dosprintovala jako třináctá

• 4
Pokljuka - Na třináctém místě skončila česká biatlonistka Kateřina Holubcová ve sprintu Světového poháru na 7,5 kilometru ve slovinské Pokljuce. Na bodovaných příčkách se objevili i čtyřiadvacátá Irena Česneková a poprvé v sezoně Magda Rezlerová, která skončila o pět míst hůře.

"Jsem každopádně spokojená," radovala se Holubcová z nejlepšího sprinterského výsledku v sezoně. K tomu se dopracovala, i když závod rozběhla pomaleji a na prvním okruhu ztratila na přední biatlonistky půl minuty.

"Začala jsem trošku vlažněji, i když se mi to nezdálo. Za tohle si dávám minus," pokárala se Holubcová. Netrefila jen jeden terč z deseti a ve finiši soupeřky předjížděla. "Druhé a třetí kolo jsem jela mnohem líp," přitakala biatlonistka.

Podruhé v sezoně vyhrála Norka Liv Grete Poiréeová. Druhá skončila se ztrátou necelých šesti sekund Uschi Dislová. "Byl to boj až do posledního okamžiku," vysekla Poiréeová poklonu německé závodnici.

Třetí Francouzka Sandrine Baillyová si upevnila pozici v čele pořadí seriálu SP. Stíhací závod mají biatlonistky v Pokljuce na pořadu v pátek. Ve čtvrtek se jede mužský sprint.

Výsledky
Ženy - sprint (7,5 km):
1. Poiréeová (Nor.) 22:32,6 (1 tr. kolo), 2. Dislová (Něm.) - 5,7 (1), 3. Baillyová (Fr.) -11,3 (1), 4. Pylevová -31,2 (1), 5. Išmuratovová (obě Rus.) -37,8 (0), 6. Andreassenová (Nor.) -40,7 (0), 7. Apelová (Něm.) -44,7 (2), 8. Nikulčinová (Bul.) -53,6 (2), 9. Denkingerová (Něm.) -59,9 (1), 10. Bogaliová (Rus.) a Tjörhomová (Nor.) obě -1:00,1 (1), ...13. Holubcová -1:13,4 (1), 24. Česneková -1:48,2 (1), 29. Rezlerová -2:10,8 (1), 36. Vejnarová -2:25,0 (2), 64. Faltusová (všechny ČR) -3:54,0 (2).

Průběžné pořadí SP (po osmi závodech):
1. Baillyová 286 b., 2. Poiréeová 271, 3. Glagowová (Něm.) 254, 4. Pylevová 252, 5. Dislová 249, 6. Zubrilovová (Běl.) 226, ...22. Holubcová 87, 28. Česneková 57, 47. Vejnarová 11, 55. Rezlerová 2.

Norská biatlonistka Liv Grete Poiréeová po vítězném závodě ve slovinské Pokljuce.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)