biatlon, ilustrační foto

biatlon, ilustrační foto | foto: AP

Čeští junioři skončili na biatlonovém MS ve štafetě osmí, juniorky byly deváté

• 0
Čeští biatlonisté Vlastimil Vávra, Ondřej Exler, Michal Krčmář a Martin Janoušek obsadili osmé místo ve štafetovém závodě na 4x7,5 kilometru, který byl poslední disciplínou mistrovství světa juniorů v Novém Městě na Moravě. Na vítězné Německo ztratil český tým přes pět minut.

V závodu juniorek na 3x6 kilometrů skončila trojice českých biatlonistek Jitka Landová, Eva Puskarčíková a Tereza Bílá na devátém místě. Titul mistryň světa vybojovaly Rusky.

Čeští junioři sahali po mnohem lepším umístění. Po třech úsecích byli čtvrtí, avšak finišman Janoušek pozici neudržel. Naději ztratil při střelbě vstoje. "Hodně foukalo, vůbec jsem se nedostal do rytmu," uvedl Janoušek, který osmi ranami trefil jen dva z pěti terčů a musel oběhnout tři trestné okruhy.

V závodě juniorek se naopak český tým připravil o lepší umístění hned v úvodu, neboť Landová musela absolvovat jedno trestné kolo a předala až na 11. místě. Do posledního úseku vyběhla dorostenka Bílá desátá a posunula se alespoň na deváté místo.

"V nevyzpytatelném větru byly dnes podmínky velmi obtížné. Děvčata vyloženě nic nepokazila, ke splnění cíle jsme potřebovali méně dobíjet," poznamenal trenér českých juniorek Michael Málek.

MS juniorů v Novém Městě na Moravě

Junioři (4x7,5 km): 1. Německo (Bartscher, Doll, Kühn, Barth) 1:28:38,9 (3 trestné okruhy+10 dobíjení), 2. Rusko -17,6 (3+14), 3. Norsko -1:46,3 (2+15), ...8. Česko (Vávra, Exler, Krčmář, Janoušek) -5:17,8 (5+17).

Juniorky (3x6 km): 1. Rusko (Alikinová, Perminovová, Galichová) 1:02:35,9 (1+8), 2. Itálie -1:17,5 (0+7), 3. Německo -1:56,2 (1+11), ... 9. Česko (Landová, Puskarčíková, Bílá) -4:44,7 (1+12).

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)