Biatlon v Osrblie vyhrála Francouzka Baillyová

Osrblie - Ve sprintu na 7,5 kilometrů vyhrála ve slovenském Osrblie francouzská biatlonistka Sandrine Baillyovou. Z českých závodnic se do bodované třicítky vešla pouze Zdenka Vejnarová, která obsadila dvaadvacátou příčku. Pro ni to byly první body v této sezoně.

Kateřina Holubcová skončila po dvou chybách na střelnici třiatřicátá, Irena Česneková chybila také dvakrát a doběhla na 43. místě. V nedělním stíhacím závodu nastoupí i Magda Rezlerová, která obsadila osmapadesátou pozici.

"Jelo se mi dobře, škoda ale dvou trestných kol," řekla Holubcová. Trať v Osrblie jí ale příliš nesedí, navíc byla po teplém počasí mnohem náročnější než v první soutěžní den. Své umístění pro nedělní závod považuje Holubcová za dobré; připomněla "stíhačku" z Hochfilzenu, kde začala na 52. pozici, a nakonec doběhla pátá.

Za vítěznou Baillyovou, která se představila ve skvělé běžecké formě, skončily Němky Katja Beerová a Martina Glagowová. Dosud vedoucí závodnice SP Norka Liv Grete Poiréeová čtyřikrát chybila na střelnici a skončila až na 23. místě.

V čele celkové klasifikace ji tak předstihla Glagowová, Baillyová se posunula na třetí místo. Světový pohár v Osrblie v neděli končí. Od 12:00 je na programu stíhací závod mužů na 12,5 kilometru, ve 13:00 poběží ženy deset kilometrů.

Výsledky
Ženy - sprint (7,5 km):
1. Baillyová (Fr.) 20:09,4 min. (1 tr. kolo), 2. Beerová -31,5 (0), 3. Glagowová (obě Něm.) -33,5 (0), 4. Andreassenová (Nor.) -34,2 (1), 5. Dislová (Něm.) -34,4 (2), 6. Pylevová (Rus.) -36,6 (1), 7. Ivanovová (Běl.) -39,7 (1), 8. Dafovská (Bul.) -43,7 (1), 9. Bogaliová (Rus.) -45,4 (2), 10. Kocherová (Kan.) -47,9 (0), ...22. Vejnarová -1:15,2 (0), 33. Holubcová -1:35,3 (2), 43. Česneková -1:54,5 (2), 58. Rezlerová (všechny ČR) -2,13,2 (1).
Pořadí SP (po šesti závodech): 1. Glagowová 217 b., 2. Poiréeová (Nor.) 205, 3. Baillyová 193, 4. Wilhelmová (Něm.) 183, 5. Zubrilovová (Běl.) 180, 6. Dislová(Něm.) 171, ...26. Česneková 50, 30. Holubcová 41, 45. Vejnarová 9.

Sandrine Baillyová z Francie se v závodě Světového poháru v biatlonu na 7,5 kilometru připravuje ke střelbě. Závod v Osrblie nakonec vyhrála před Němkou Glagowovou.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)