Michal Krčmář na letním mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Michal Krčmář na letním mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. | foto: ČTK

Bezchybní Krčmář a Vítková ovládli na domácím letním šampionátu sprint

• 0
Ani jedna chyba na střelnici a za odměnu domácí titul. Michal Krčmář a Veronika Vítková ovládli na domácím šampionátu v letním biatlonu v Letohradu propršený sprint. Krčmář po týdnu navázal na titul mistra světa z této disciplíny, Vítková byla v Novém Městě na Moravě ve sprintu čtvrtá, než poté ovládla stíhací závod.

„Vítězství mě těší, ale především si neskutečně cením nuly, které jsem dosáhl už ve druhém sprintu za sebou,“ pochvaloval si Krčmář v tiskové zprávě.

Desetikilometrovou trať zvládl o 18 sekund rychleji než rovněž bezchybný Ukrajinec Vitalij Kilčyckyj. Třetí Ondřej Moravec s dvěma trestnými okruhy za chyby vestoje zaostal za vítězem o 27 sekund a těsně porazil Tomáše Krupčíka, hned za nimi skončil Michal Šlesingr, který se od jara léčil s mononukleózou.

Vítková předvedla deset zásahů jako jediná z 15 zúčastněných žen a závod na 7,5 km zvládla bezmála o minutu rychleji než Lotyška Baiba Bendiková.

„Jsem moc ráda, že mi spadly všechny terče. Na trati jsem toho měla opravdu dost. Po světovém šampionátu jsme totiž v Jablonci s týmem žen pokračovaly v tréninku a navíc jsme k tomu využívaly hypoxii, kde jsme simulovaly výšku 2000 metrů nad mořem,“ uvedla Vítková.

Třetí Eva Puskarčíková chybovala jednou a porazila o necelé čtyři sekundy Markétu Davidovou, jež musela na tři trestné okruhy.

MČR v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu

Sprint:

Muži (10 km): 1. Krčmář (SKP Kornspitz Jablonec) 25:23,7 (0 tr. okruhů), 2. Kilčyckyj (Ukr.) -18,7 (0), 3. Moravec -27,2 (2), 4. Krupčík (oba SKP Kornspitz Jablonec) -30,1 (1).

Ženy (7,5 km): 1. Vítková (SKP Kornspitz Jablonec) 20:53,8 (0), 2. Bendiková (Lot.) -58,7 (1), 3. Puskarčíková -1:33,9 (1), 4. Davidová (obě SKP Kornspitz Jablonec) -1:37,5 (3).

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)