Michaela Matušková (vpravo) z Hradce Králové útočí kolem Kateřiny Hindrákové z...

Michaela Matušková (vpravo) z Hradce Králové útočí kolem Kateřiny Hindrákové z Trutnova. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Trutnovským basketbalistkám stačil k další výhře vydařený nástup

• 0
Druhá a třetí čtvrtina byly vyrovnané a favorizovaný Trutnov je vyhrál o jeden, resp. dva body. Poslední část se Strakonicemi, týmem z konce tabulky, dokonce o bod prohrál. Přesto byl výsledek středeční dohrávky Ženské basketbalové ligy jasně v jejich prospěch - 78:61.

Trutnov totiž v duelu s družstvem z jihu Čech ovládl první desetiminutovku rozdílem patnácti bodů 27:12 a udal tím ráz zápasu, na jehož konci si do tabulky připsal dva body za výhru 78:61. Posunul se v ní už na šesté místo.

Čtyři kola před koncem základní části tak má Trutnov nakročeno do play-off, které si na konci sezony zahraje osm nejlepších družstev.

Ve středeční dohrávce, k níž do Trutnova přijel soupeř, jenž zatím v této sezoně vyhrál jen jednou, domácí hráčky nenechaly nic náhodě a po nedělní výhře nad favorizovanou pražskou Slavií začaly velmi sebevědomě. Už po minutě a půl vedly 11:4 a skóre dál narůstalo v jejich prospěch.

Od druhé čtvrtině sice už přestalo růst tak rychle, ale bylo to i tím, že téměř pravidelně střídalo všech dvanáct hráček, které měli trutnovští trenéři k dispozici.

Velký prostor dostaly mladé, sedmnáctiletá Dominika Vašáková byla dokonce s 10 body druhou nejlepší střelkyní vítěze.

O víkendu má ŽBL volno, pokračuje za týden, kdy se Trutnov vypraví do Nymburka.