Marina Solopovová a Steph Maddenová (zleva) z KP Brno slaví ligový bronz.

Marina Solopovová a Steph Maddenová (zleva) z KP Brno slaví ligový bronz. | foto: Tomáš Laš / DSK Nymburk

Basketbalistky KP Brno vybojovaly ligovou medaili. Po 23 letech

• 3
Basketbalistky KP Brno slaví bronz v ŽBL. Ze čtvrtého utkání série o třetí místo si z Nymburka vezou vítězství 59:56. Celek z Králova Pole si na medaili sáhl po 23 letech. V roce 1994 byl stříbrný, když ve finále nestačil na USK Praha.

KP Brno zároveň zkompletovalo sbírku medailových sad z letošní sezony, když navázalo na zlato z evropského poháru CEWL a stříbro z Českého poháru.

Jihomoravanky si do Nymburka přivezly vedení 2:1 na zápasy a tedy i bronzový mečbol. Zatímco v základní části platilo, že se z vítězství radoval hostující celek, v play-off se toto pravidlo otočilo.

Zůstal však společný rys pro všechna vzájemná utkání - vyrovnanost. Ani teď v Nymburce tomu nebylo jinak.

Středočešky začaly zápas o medailovou naději dobře. Díky drtivému nástupu rychle vedly o osm bodů, ale pak se Brňanky vzpamatovaly a probíhala přetahovaná o každý bod. Nymburk využíval výškovou převahu k dodatečným možnostem v útoku. KP Brno naopak hrozilo z rychlých protiútoků po ztrátách soupeře.

Jako klíčový faktor se ukázal přínos hráček ze střídačky. Zatímco základní pětka Nymburka se postarala o 53 z 56 bodů svého týmu, brněnská lavička poskytla svému celku mnohem výraznější podporu formou 33 bodů.

Právě širší kádr mohl hrát významnou roli v poslední čtvrtině, kdy KP definitivně dalo zápasu bronzový lesk. Nymburk ještě zabojoval a vrátil se do hry na rozdíl jediného bodu, ale dvě minuty před koncem trefila hostující pivotka Steph Maddenová stav 59:56 a ve zbývajícím čase už KP svůj náskok uhájilo, může se radovat z vytouženého bronzu.

V sérii o třetí místo figurovalo KP už poosmé, teprve letos však uspělo.

Ženská basketbalová liga

Série o 3. místo - 4. zápas

DSK Basketball Nymburk – KP Brno 56:59 (16:14, 33:34, 44:49)
Nejvíce bodů:
Chomenčuková 18, Pavelová 15, Udoděnková 14 - Maddenová 17, E. Kopecká 16, Pecková 14. Trestné hody: 18/13 - 13/7. Trojky: 1 - 4. Doskoky: 44 - 40. Zisky: 5 - 7. Ztráty: 14 - 12. Asistence: 12 - 10. Fauly: 19 - 15. Konečný stav série: 1:3.