Trutnov nečekaně vyhrál v Szolnoku

Szolnok - O senzaci se postaraly basketbalistky Trutnova, které vyhrály v Poháru FIBA na palubovce vedoucího a do té doby neporaženého Szolnoku 72:70. "Podali jsme výborný výkon," radoval se trutnovský trenér Sýkora. Ani výsledek z Maďarska však nemění nic na skutečnosti, že český tým naději na postup ztratil.

Trutnovské basketbalistky začaly na palubovce velkého favorita s odhodláním a hned v úvodu se dostaly do čtyřbodového náskoku. O vedení přišly zkraje druhé čtvrtiny, kdy Maďarky po velkém náporu otočily stav a mírné vedení si udržovaly až do 39. minuty. Tehdy Trutnov srovnal a jediný vstřelený koš v poslední minutě, jehož autorkou byla devatenáctiletá juniorská reprezentantka Petra Kulichová, mu zajistil cenné vítězství.

"Byl to kolektivní výkon. Na hřišti se objevily všechny hráčky a nechaly na palubovce všechno. Takové vítězství pro nás znamená obrovskou vzpruhu do pokračující sezony," řekl trenér Trutnova Zdeněk Sýkora. "Zápas se hrál s obrovským nasazením z obou stran, my jsme výborně bránili, oproti předchozím zápasům výrazně zlepšili střelbu a prokázali jsme v závěru větší vůli po vítězství," dodal Sýkora.

Výsledek:
Coop Szolnok - Loko Trutnov 70:72
(17:19, 38:35, 57:52). Nejvíce bodů: Pappová 14, Csákáyová a Perovičová 12, Bjeličová 11 - Hartigová 18, Dobrovičová 14, Stejskalová 11. Rozhodčí: Lukáč (SR), Jelen (Slovin.). Trestné hody: 26/19 -
23/19. Fauly: 24:25. Trojky: 1:5. Diváků: 800.