Trutnov má k ligovému bronzu blíže

Praha - Trutnovské basketbalistky po domácím zaváhání vyhrály v hale pražské Sparty 80:71 a k ligovému bronzu mají o krok blíže. V sérii o třetí místo, která pokračuje čtvrtým duelem od 17.40 opět v Praze, se ujaly vedení dva jedna na střetnutí. "Klíčové bylo ubránění Mišurové," uvedl trutnovský asistent Petr Kapitulčin.

Trutnovskému celku patřil úvod, na konci prvního poločasu vedly Východočešky už rozdílem šestnácti bodů. Sparta nerezignovala, v 32. minutě dokonce trojkou Kysilkové otočila skóre ve svůj prospěch, závěr zápasu se však opět nesl v režii Trutnova.

"Po změně stran jsme si utkání značně zkomplikovali, ale v závěru jsme bojovností strhli vítězství na naši stranu," uvedl asistent Kapitulčin.

Výsledek:
Sparta Praha - Kara Trutnov 71:80 (15:24, 31:44, 55:60)
Nejvíce bodů:
Pechová 20, Kysilková 19, Mišurová a Peklová po 9 - Zohnová 22, Johnová 18, Špirková 12. Rozhodčí: Vrážel, Kurz. Trestné hody: 17/13 - 23/15. Fauly: 19:17. Pět chyb: 39. Sýkorová (Sparta). Trojky: 6:5. Diváci: 372. Nejlepší hráčka: Zohnová. Stav série: 1:2.