O. J. Mayo z Memphisu Grizzlies

Trable Lakers nekončí, obhájce titulu v NBA utrpěl debakl proti Memphisu

• 50
Obhájci titulu Los Angeles Lakers dostali další domácí výprask. Tentokrát nestačili na Memphis Grizzlies a prohráli už čtvrtý z posledních šesti zápasů, když jim nestačilo ani 21 bodů Kobeho Bryanta ve druhé půli.
LA Lakers (23/11) - Memphis (15/19) - 85:104
(18:23, 21:25, 23:31, 23:25)

Lakers opět propadli na celé čáře a za poslední dva týdny prohráli už tři domácí zápasy a o 16 a více bodů - z toho dva proti outsiderům se zápornou bilancí.

"Nehrajeme kolektivně a tohle je výsledek," postěžoval si po zápase pivot Andrew Bynum. "Myslím, že si musíme dělat starosti...dobré týmy na nás teď koukají, jako bychom byli nějaký měkký tým..."

Grizzlies, kteří nebyli v posledních dnech ani zdaleka v dobré formě, vedli v poslední čtvrtině už o 26 bodů a domácím nepomohla ani enormní snaha Kobeho Bryanta, který nastřílel ve druhé půli 21 ze svých 28 bodů.

Lakers propadli v doskakování, ztratili 20 míčů a na body dosažené z rychlých protiútoků byli smeteni 5:28! Rudy Gay nastřílel 27 bodů, Zach Randolph jich přidal 21 a O.J.Mayo 15. Marc Gasol doskočil 10 míčů.

Za domácí se kromě Bryanta nikdo nedostal přes 11 bodů, Pau Gasol zaznamenal v bratrském souboji 10 bodů a 8 doskoků, když se za celý zápas dostal jen k 9 střelám.

Střelci:
Lakers
- Bryant 28, Brown 11, P.Gasol 10, Bynum 9 bodů a 11 doskoků, Blake 8, Odom 7...
Grizzlies - Gay 27, Randolph 21, Mayo 15, Conley 12, Allen 10, Arthur 9...M.Gasol 4 body a 10 doskoků...

Další zápasy:
Toronto - Boston 79:93
Paul Pierce nastřílel 30 bodů, Ray Allen 23 a Celtics navzdory oslabení o Kevina Garnetta potvrdili roli jasného favorita. Glen Davis zaznamenal 15 bodů, 11 doskoků a 8 asistencí a Boston porazil Toronto už podesáté z posledních 11 vzájemných zápasů.

Pierce byl zjevně otrávený ze svého pátečního výkonu proti Hornets (12 bodů a 6 ztrát) a dokonale si to vynahradil. Trefil 10 z 15 střel z pole, doskočil 7 míčů a pomohl svému týmu zastavit minisérii dvou porážek za sebou. V posledních sekundách si sice zranil kotník, ale nemělo by se jednat o nic vážného.

Za domácí nastřílel DeMar DeRozan 27 bodů, Joey Dorsey přidal 13 bodů a 13 doskoků a Amir Johnson 10 bodů a 10 doskoků. Raptors mají z posledních 14 zápasů bilanci 3/11. Do sestavy Bostonu se po zranění vrátil Rajon Rondo, napoprvé zaznamenal 4 body a 8 asistencí.

LA Clippers - Atlanta 98:107
Joe Johnson nastřílel 11 ze svých 29 bodů v poslední čtvrtině, Josh Smith přidal 22 bodů a Hawks otočili zápas, který se pro ně nevyvíjel příliš dobře. Johnson od svého návratu po operaci loktu nestřílí vůbec dobře (poslední tři zápasy 18/51 z pole) a také tentokrát trefil jen 7 z 20 střel, Smith minul prvních 8 střel, ale pak trefil 5 z dalších šesti.

Za domácí opět zářil Blake Griifin, který zaznamenal 31 bodů a 15 doskoků, což je jeho 21.double-double v řadě a celkem 27.v sezóně. Baron Davis přidal 15 bodů a 5 asistencí, ale Clippers nestačilo ani úvodní vedení o 16 bodů. Nedařilo se Ericu Gordonovi, který trefil jen 3 ze 14 střel (10 bodů).

New York - Indiana 98:92
Amar´e Stoudemire nastřílel po vlažném začátku 26 bodů a třemi klíčovými koši v koncovce pomohl svému týmu pojistit 6.místo ve Východní konferenci (bilance 19/14). Indiana (14/18) zůstává sedmá, ale na Knicks má ztrátu už 4 a půl zápasu. Stoudemire zaznamenal 6 z posledních sedmi bodů svého týmu.

Danny Granger zaznamenal za hosty 25 bodů a 17 doskoků, Darren Collison přidal 22 bodů, 6 asistencí a 5 doskoků, ale Pacers prohráli 4 z posledních 5 zápasů. Knicks prohrávali v poslední čtvrtině ještě 84:87, ale Toney Douglas a Wilson Chandler dvěma trojkami otočili skóre.

Hostující James Posey ještě trojkou vyrovnal, ale Raymond Felton poslal jednou šestkou svůj tým znovu do vedení a pak přišly velké chvíle Amar´eho Stoudemirea. Zásadní podíl na výhře měla také obrana francouzského pivota Ronnyho Turiafa, který nadělil Pacers 6 bloků - tím posledním 30 sekund před koncem vzal hostům definitivně vítr z plachet.

Cleveland - Dallas 95:104
Shawn Marion nastřílel 22 bodů, DeShawn Stevenson 21 a Mavs ukončili sérii 3 porážek za sebou, přestože hráli bez dvojice Dirk Nowitzki - Caron Butler. Zatímco Nowitzki už se chystá k návratu na palubovku, Butler je zřejmě po zranění kolena vyřazen na několik měsíců, mluví se dokonce o definitivním konci sezóny.

Jason Terry nastřílel 18 bodů, Tyson Chandler přidal 14 bodů a 14 doskoků a Jason Kidd 10 bodů a 8 asistencí. Za domácí nastřílel bývalý hráč Dallasu Antawn Jamison své letošní maximum 35 bodů, Ramon Sessions jich přidal 19. Cavs prohráli 7 zápasů v řadě a 17 z posledních 18. Znovu jim chyběli Anderson Varejao a Daniel Gibson, nepomohl návrat Moa Williamse.

Portland - Houston 100:85
LaMarcus Aldridge zaznamenal 25 bodů a 11 doskoků, NIcolas Batum přidal 21 bodů a Blazers vyhráli už osmý domácí zápas v řadě. Patrick Mills si vylepšil osobní rekord na 14 bodů, ke kterým přidal 5 asistencí a 5 získaných míčů. Wesley Matthews nastřílel 14 bodů a Marcus Camby přidal 13 doskoků a 8 asistencí.

Za hosty nastřílel Kevin Martin 15 bodů, ale Rockets zůstali o více než 20 bodů za svým střeleckým průměrem v sezóně (106 bodů na utkání). Courtney Lee zaznamenal 12 bodů a trojice Luis Scola, Aaron Brooks a Chase Budinger po 10. Blazers mají letos doma bilanci 12/3.

Sacramento - Phoenix 94:89
Nováček DeMarcus Cousins nastřílel 13 ze svých 28 bodů (osobní rekord) v poslední čtvrtině a Kings přidělali Phoenixu další starosti. Hosté sice vedli až o 15 bodů, ale koncovku prohráli 2:19!

Francisco Garcia zaznamenal 20 bodů a 11 doskoků, Omri Casspi přidal 14 bodů a 10 doskoků a Carl Landry 11 bodů a 12 doskoků. Kings zůstávají poslední v NBA, ale vyhráli 2 z posledních 3 zápasů a vylepšili svou bilanci na 7/25.

Za hosty zaznamenal Steve Nash 20 bodů a 12 asistencí, ale nedal ani bod v poslední čtvrtině. Vince Carter přidal 17 bodů a Marcin Gortat 16.