Střelecké hody pro Charlotte a Sacramento

New York - Ve dvou včerejších zápasech NBA playoff byly k vidění opravdové střelecké hody. Nejlepší tým základní části Sacramento Kings dokázal v Dallasu napravit domácí zaváhání a po výhře 125:119 se ujal vedení v sérii 2:1. Ve Východní konferenci nastupoval nejvýše nasazený tým New Jersey Nets ke třetímu utkání v Charlotte za stavu 2:0 - 7 stehů na hlavě Jasona Kidda ho však značně přibrzdilo a domácí Hornets dokázali po výhře 115:97 snížit na 1:2, když hrdinou utkání byl rozehrávač Baron Davis.

Charlotte - New Jersey 115:97 (stav série 1:2)
Hostující rozehrávač Jason Kidd, který jen těsně prohrál s Timem Duncanem v anketě o nejlepšího hráče sezóny, se těsně před koncem prvního poločasu srazil hlavou s domácím Davidem Wesleym, a i když se později se 7 stehy nad obočím ještě do hry vrátil, poznamenalo to jeho výkon i hru celého týmu. Domácí jeho absence dokonale využili, vyhráli třetí čtvrtinu 33:24 a po dalším skvělém výkonu Barona Davise (celkem 26 bodů, 8 asistencí, 7 doskoků a 7 získaných míčů), který právě ve třetí čtvrtině nastřílel 16 bodů, si v pohodě dokráčeli pro první výhru v sérii. Jason Kidd zaznamenal 16 bodů, 7 doskoků a 6 asistencí, ale po svém zranění už se prakticky vůbec nedostal do herního rytmu a po zápase ani nemluvil s novináři. "Jsem si jistý, že ho bolí hlava, stejně jako mě," lakonicky prohlásil po zápase David Wesley, který do okamžiku srářky nastřílel 16 bodů a byl nejlepším hráčem domácích v první půli. "Jasonova absence pro nás byla velkým problémem," připustil kouč hostů Byron Scott.
Střelci: B.Davis 26, Wesley 22, Magloire 16, Campbell 14, Lynch 12b. a 12d., Nailon 10 - Jefferson 16, Kidd a Martin 13, Van Horn 12, Kittles 11

Dallas - Sacramento 119:125 (stav série 1:2)
Hosty nezastavily ani dva "podvrtnuté" kotníky hráčů základní pětky - už v první čtvrtině odkulhal ze hřiště Doug Christie a už se neočekávalo, že by se vrátil, ale poté, co se stejná věc přihodila ve třetí čtvrtině Predragovi Stojakovičovi, Christie se obětavě vrátil na hřiště a vynikajícím výkonem pomohl Sacramento k velmi důležité výhře. Christie za poslední čtvrtinu nastřílel 10 bodů (ani jednou neminul koš!) a především po celých 10 minut nedovolil skórovat do té doby zcela neudržitelnému Michaelovi Finleymu. Hostům také skvěle zahrála dvojice Chris Weber (31 bodů a 15 doskoků) a Mike Bibby (29 bodů a 8 asistencí), naproti tomu domácí hvězdě Dirkovi Nowitzkimu se příliš nedařilo (19 bodů a 5 doskoků, střelba 5/16). Čtvrtý zápas série se hraje v sobotu v Dallasu.
Střelci: Finley 37, LaFrentz 24b. a 13d., Nowitzki 19, Nash 15b. a 15as. - Webber 31b. a 15d., Bibby 29, Christie 20, Divac 19b. a 13d.