Hradec Králové - Olomouce

Hradec Králové - Olomouce - Zuzana Ondřejová z Hradce (vpravo) a Hana Stupňanková z Olomouce. | foto: Jan Strouhal, MF DNES

Sparťanky vyhrály boj o páté místo

Praha - Basketbalistky Sparty uspěly v přímém souboji o konečné páté místo po základní části první ligy. Letenský tým přehrál v závěrečném kole, po němž dojde k rozdělením týmů do dvou skupin, v Brně domácí Valosun 86:80. Pražanky uspěly i v druhém vzájemném utkání v sezoně a mají i lepší celkové skóre.

Základní část zakončí za týden dohrávky mistrovského Gambrinusu - v sobotu v Praze s USK a v neděli v Trutnově.

Valosun Brno - Sparta Praha 80:86 (20:17, 32:35, 54:65)

Utkání v Brně bylo až do sedmé minuty třetí čtvrtiny vyrovnané, pak ale Sparta sérií deseti bodů soupeři odskočila. I přes neustálou osobní obranu po celém hřišti v poslední čtvrtině již domácí hráčky nebyly schopny manko dotáhnout. Sparťankám se velmi dařila střelba trojek, kterých proměnily deset, a všechny pokusy o obrat výsledku zlikvidovaly.

Nejvíce bodů: Vlková 21, Mayesová 14, Svobodová 13 - V. Poláková 8, Musilová 19, Kysilková 17, Hrabáková 16, Sýkorová a Pechová po 13. Rozhodčí: Kapl, Nejezchleb. Trestné hody: 21/14 - 15/10. Fauly: 18:21. Trojky: 4:10. Nejlepší hráčka: Pechová.

Hradec Králové - Olomouc 81:72 (11:22, 29:38, 57:58)

Hradecké basketbalistky se nadřely, než outsidera soutěže porazily. Hanačky s výborně střílející Steffanovou, která dala 31 bodů, vedly od druhé minuty a domácího favorita před sebe nepustily až do poloviny poslední čtvrtiny. Potom se ale Východočeškám povedla šestibodová šňůra, po níž se konečně dostaly do vedení 68:66, další pak předvedly od stavu 73:70, kdy proměnily šest trestných hodů za sebou.

Nejvíce bodů: Bartoňová 14, Mlejnková a Ondřejová po 12, Nováková a Hanksová po 11, Komžíková 10 - Steffanová 31, Lechnerová 16, Černyjová 10. Rozhodčí: Jedlička, Šikner. Trestné hody: 24/18 - 19/14. Fauly: 22:23. Trojky: 7:6. Diváci: 571. Nejlepší hráčka: Steffanová.

Trutnov - Strakonice 80:67 (19:21, 33:29, 48:45).

Strakonice sice nastoupily bez klíčových hráček Urbanové a Konvičkové, přesto takřka celý zápas držely krok s domácím favoritem, když výborný výkon předvedla Drachovská, autorka 28 bodů. Domácímu celku se naopak střelecky vůbec nedařilo, nedával koše ani z vyložených pozic a nešly mu ani trestné hody. Přesto zkušenější Trutnov nakonec dokázal díky zlepšenému výkonu v poslední části zvítězit.

Nejvíce bodů: Hindráková 17, Špirková 14, Podešvová, Kuřitková, Stejskalová a Ziklová po 8 - Drachovská 28, Podskalská 13, Williamsová 11. Rozhodčí: Andrle, Janovský. Trestné hody: 28/19 - 30/21. Fauly: 25:25. Trojky: 5:6. Diváci: 500. Nejlepší hráčka: Drachovská.

Karlovy Vary - Slovanka Tábor 66:56 (21:17, 29:29, 54:41)

Lokomotiva lépe začala a především zásluhou Šándorčínové se ujala vedení až o šest bodů. Slovanka ale především díky chytré hře zkušené Klečkové dotahovala a ve druhém poločase skóre otočila. Druhý úder Lokomotivy přišel od 26. do 28. minuty, kdy trio opor Dlouhá, Sedláčková, Gerstnerová vypracovalo domácím rozhodující náskok 50:37. Hráčky Tábora působily unaveně, přesto se ve 33. minutě dostaly znovu na dostřel (56:53). Zápas dospěl do dramatického závěru, který ale zvládly výrazně lépe domácí hráčky.

Nejvíce bodů: Sedláčková a Gerstnerová po 16, Dlouhá 9 - Kuthanová 14, Staňková a Klečková po 10. Rozhodčí: Smetana, Kittlerová. Trestné hody: 13/26 - 21/34. Fauly: 26:24. Trojky: 3:1. Diváci: 156. Nejlepší hráčka: Sedláčková.