Sparta se vrátila z Varšavy bez výhry

• 1
Praha - Kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje ve Varšavě se v minulých dnech zúčastnili basketbalisté Sparty Praha. V konkurenci domácí Polonie, ukrajinského vicemistra BC Kyjev a pátého celku uplynulého ročníku litevské ligy Alita Alytus obsadili poslední, čtvrté místo, když se ani jedinkrát neradovali z vítězství. Cenného individuálního úspěchu však dosáhl reprezentační křídelník Pavel Miloš, který se stal s 52 body nejlepším střelcem turnaje.

BC Kyjev - Sparta Praha 82:59
(29:8, 42:20, 58:43)

Silný kyjevský celek se sedmi kvalitními zahraničními basketbalisty v sestavě ukázal již v první čvrtině, že Sparta v žádném případě nemůže pomýšlet na úspěch. Úvodní desetiminutovku vyhrál o neuvěřitelných 21 bodů a jednoznačně kráčel za vítězstvím. I když Pražané ve druhé čtvrtině svého soupeře přeci jen přibrzdili a třetí desetiminutovku dokonce vyhráli v poměru 23:16, o vítězi nebylo ani nejmenších pochyb. A to ani na začátku závěrečného dějství, kdy Sparta snížila dokonce až na dvanáctibodový rozdíl (54:66).

"Kyjev má velice silný tým, jehož sponzorem je ukrajinská plynárenská společnost. Letos chtějí konkurovat slavnému CSKA Moskva," poznamenal Pavel Majerík, prezident pražské Sparty.

Body: Chriapa 13, Norris 12, Greer 11 - Miloš 12, David Douša 11, Novák 9, Hrubý 8, Dvořák 6, Dan Douša 6, Velenský 3, Bohunický 2, Kraus 2.

Polonia Varšava - Sparta Praha 102:80
(31:16, 61:40, 82:51)

Také ve druhém duelu s domácí Polonií nebylo od začátku pochyb o jasné převaze polského týmu. Ten v prvních dvou čtvrtinách nastřílel 31 a 30 bodů a Sparta držela přijatelné skore jen zásluhou skvělého Miloše. Lichotivý výsledek uhráli Pražané také proto, že závěrečnou čtvrtinu vyhráli o 9 bodů v poměru 29:20!

"Varšava dala v prvním poločase 11 trojek ze 17 pokusů, když Straupis měl střelbu 3/3 a Jeklin 6/4," uvedl Pavel Majerík. Ani Sparta se však při střelbě z dálky nenechala zahanbit. "V prvním poločase jsme trefili 6 a ve druhém dokonce 8 trojek. Sám Pavel Miloš jich zaznamenal 6."

Body: Hill 19, Jeklin 16, Straupis 15 - Miloš 29, Bohunický 12, Reinberger 9, Marek 7, Dvořák 6, David Douša 6, Dan Douša 6, Kraus 4, Hrubý 2, Velenský 2.

Sparta Praha - Alita Alytus 75:89
(19:15, 38:42, 61:63)

Do posledního zápasu na turnaji vstoupili Pražané velice dobře a úvodní desetiminutovku vyhráli o čtyři body. Také v dalším průběhu utkání drželi vyrovnaný stav, když v poločase prohrávali o čtyři a po třetí čtvrtině pouze o dva body. Závěrečná čtvrtina však vyšla mnohem lépe litevskému týmu, který v ní rozhodl o svém vítězství.

"Ve druhé čtvrtině jsme vedli až o 12 bodů, ale po vystřídání soupeř náš náskok dotáhl a v posledních pěti minutách zápasu rozhodl o svém vítězství," uvedl k průběhu utkání Pavel Majerík.

Body: David Douša 21, Kraus 16, Miloš 11, Bohunicky 9, Hrubý 7, Velenský 5, Dan Douša 4, Dvořák 2, Marek 0, Novák 0 - Jonusas 20, Umbrasko 16, Macernis 16.