Jaroslav Prášil z Prostějova

Jaroslav Prášil z Prostějova | foto: Petr Janeček, MAFRA

Prostějov zdolal v poháru ukrajinského soka, Pardubice prohrály

• 0
Basketbalisté Prostějova i po čtvrtém kole Eurochallenge Cupu vedou skupinu C, když zdolali ukrajinský tým BC Goverla 78:64. Naopak Pardubice podlehly na palubovce Roanne 73:88, ke dvěma výhrám si připsaly druhou porážku a jsou třetí.

Ukrajinský celek držel v první čtvrtině s Hanáky krok, těžil z agresivnější hry v obraně a přesného zakončení rychlých protiútoků. Ovšem naposledy vedla Goverla v šesté minutě 12:9.

V dalším průběhu už diktoval tempo rychlejší a kombinačně přesnější Prostějov, který do poločasu získal desetibodový náskok. Po změně stran se už hrálo v režii domácích.

Pardubice první vzájemný zápas doma vyhrály 82:77 a také teď byly zkušenějšímu francouzskému týmu dlouho vyrovnaným soupeřem. Ve druhé čtvrtině sice domácí odskočili na rozdíl 15 bodů, ovšem druhý tým české ligy se dokázal do utkání vrátit.

Ve 26. minutě to bylo dokonce o jediný bod 52:51 pro domácí, jenže následujících sedm minut Pardubice prohrály poměrem 5:19 a Roanne si už výhru pohlídalo.

Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl především v doskocích. Zatímco Pardubice získaly pod koši jen 16 míčů, Roanne téměř stejný počet doskočilo v útoku a
celkem si připsalo 42 doskoků.

I americký pivot Arnold, který je v české lize druhým nejlépe doskakujícím hráčem, si připsal jen tři doskoky. Arnold se ale spolu s krajany Hamptonem a Muirheadem postarali dohromady o 47 bodů Pardubic.

Eurochallenge Cup - 4. kolo skupiny C

BK Prostějov - BC Goverla 78:64 (20:18, 37:27, 58:46)
Nejvíce bodů:
Gadri-Nicholson 16, Peterson 12, Smith 11 - Coleman a Lemyk po 11, Walker 9. Trestné hody: 11/8 - 29/17. Fauly: 27:14. Trojky: 4:1.

Chorla Roanne - BK Pardubice 88:73 (27:20, 47:33, 64:56)
Holland 17, Nsonwu 15, Diabate 13 - Hampton 17, Muirhead a Arnold po 15. Trestné hody: 15/9 - 27/17. Fauly: 19:19. Trojky: 9:6.