Souboj Davida Leeho z New York Knicks (vpravo) s Ronnym Turiafem z Golden State. | foto: ČTK

Přestřelku v New Yorku vyhráli domácí Knicks

• 59
David Lee zaznamenal osobní rekordy 37 bodů a 21 doskoků, Chris Duhon vylepšil rekord klubu na 22 asistencí a New York Knicks vyhráli velkou "přestřelku" proti Golden State - konečný výsledek 138:125.
New York (8/8) - Golden State (5/12) - 138:125
(39:33, 43:31, 34:32, 22:29)

Knicks za první poločas zaznamenal 82 bodů, což je rekord klubu a uštědřili hostům jejich pátou porážku v řadě. Warriors předvedli tragickou obranu a na své pětizápasové cestě po palubovkách soupeřů nevyhráli ani jednou.

David Lee už za první půli nastřílel 20 bodů a Knicks v poločase vedli 82:64. Lee se trefil 3,4 sekundy před koncem a zařídil tak vylepšení střeleckého rekordu v Madison Square Garden za první poločas - dosud to bylo 81 bodů, které zde Kansas City nastřílelo v prosince 1979.

Obdivuhodné je to, že za Knicks po nedávném vytrejdování dvou nejlepších střelců nastoupilo opět jen 7 hráčů. Po třech čtvrtinách domácí vedli 116 (!):96, v poslední části hry pak přece jen zvolnili tempo.

Duhon přihrál Leemu na několik smečů a jeden z nich (3 minuty a 9 sekund před koncem) znamenal překonání rekordu klubu v asistencích, který dosud držel Richie Guerin (21 asistencí, 12.prosince 1958).

Lee proměnil 16 z 29 střel a zaznamenal celkem 37 bodů a 21 doskoků, Al Harrington nastřílel proti svému bývalému týmu 36 bodů a doskočil 12 míčů.

Za hosty nastřílel Corey Maggette 32 bodů a doskočil 12 míčů, Jamal Crawford, který byl nedávno za Harringtona vytrejdován, zaznamenal proti svým bývalým spoluhráčům 21 bodů a 10 doskoků.

Charlotte (5/11) - Boston (16/2) - 84:89
(22:17, 21:28, 19:21, 22:23)

Paul Pierce nastřílel 19 bodů, Kendrick Perkins přidal 15 bodů a 12 doskoků a obhájci titulu vyhráli už osmý zápas v řadě za sebou. Svou celkovou bilanci vylepšili už na 16/2.

Ray Allen nastřílel 15 bodů, jeho jmenovec Tony Allen přidal také 15 bodů a Eddie House s Kevinem Garnettem nastříleli po 10 bodech. Za domácí zaznamenal Gerald Wallace 23 bodů a Jason Richardson 22.

Orlando (13/4) - Indiana (6/10) - 110:96
(27:22, 31:25, 29:20, 23:29)

Dwight Howard zaznamenal své letošní maximum 32 bodů, k tomu přidal 21 doskoků a 4 bloky a Magic vyhráli čtvrtý zápas v řadě. Rashard Lewis nastřílel 24 bodů a Hedo Turkoglu 22.

Rozehrávač Anthony pomohl k deváté výhře z posledních 10 zápasů letošním maximem 16 bodů. Za hosty nastřílel Danny Granger 27 bodů a Marquis Daniels 21.

Washington (2/12) - Atlanta (10/6) - 98:102
(17:28, 28:27, 26:25, 27:22)

Al Horford trefil rozhodující koš s faulem 12 sekund před koncem a 19 body, 13 doskoky a 6 asistencemi pomohl k těsné výhře hostů.

Mike Bibby byl nejlepším střelcem vítězů s 21 body, domácím nestačilo 26 bodů a 13 doskoků Antawna Jamisona, Caron Butler přidal 21 bodů a 10 doskoků.

Memphis (4/13) - Oklahoma City (2/16) - 103:111
(28:22, 26:21, 26:33, 23:35)

Kevin Durant nastřílel 30 bodů, Jeff Green jich přidal 22 a Thunder konečně přerušili sérii 14 porážek v řadě. Byl to vůbec první vítězství Oklahoma City na palubovkách soupeřů a teprve druhé v sezóně po výhře nad Minnesotou 3.listopadu (88:85).

Russell Westbrook nastřílel za hosty 12 bodů, Damien Wilkins a Desmond Mason přidali po 11 bodech. Domácím nestačilo 30 bodů O.J.Maya a prohráli podesáté z posledních 11 zápasů. Rudy Gay a Marc Gasol nastříleli po 16 bodech.

Houston (11/6) - San Antonio (9/5) - 103:84
(33:20, 23:29, 28:21, 18:14)

V souboji dvou texaských týmů až překvapivě jednoznačně kralovali domácí Rockets, přestože nastoupili bez zraněného Tracyho McGradyho. Místo něj nastoupil v základní pětce Luther Head a nastřílel 21 bodů.

Ron Artest zaznamenal 16 bodů a 8 doskoků a Houston si udržel velmi dobrou úspěšnost střelby 48% z pole (39/81), když přitom ztratil pouze 7 míčů.

Spurs nastoupili podruhé v sezóně se všemi hlavními oporami, ale od začátku tahali za kratší konec - už v první čtvrtině inkasovali 33 bodů a ztrátu nedokázali vymazat.

Tim Duncan nastřílel 17 bodů, Tony Parker přidal 16 bodů a 7 asistencí. Spurs do včerejška vyhráli 11 z posledních 15 vzájemných zápasů s Houstonem.

Milwaukee (7/12) - Cleveland (14/3) - 85:97
(16:20, 22:28, 29:24, 18:25)

LeBron James se dlouho střelecky trápil a ve druhé půli měl dokonce patnáctiminutový úsek kdy nedal ani jeden koš ze hry, ale nakonec byl znovu "hrdinou" utkání - v závěru nastřílel 11 bodů svého týmu v řadě a dovedl ho už ke třinácté výhře z posledních 14 zápasů.

James nakonec nastřílel 32 bodů, ale trefil jen 12 z 27 střel a Cavaliers měli v utkání střelbu z pole pouze 41,5%, což je nejméně za celou sezónu. Zydrunas Ilgauskas nastřílel své letošní maximum 23 bodů a doskočil 17 míčů.

Domácím nepomohl návrat Michaela Redda, který vynechal 14 zápasů kvůli zranění kotníku a za 35 minut nastřílel 20 bodů. Bucks si udržovali šanci na úspěch až do posledních minut, ale v koncovce prohráli klíčový úsek hry 2:11.

Utah (11/7) - New Jersey (8/7) - 88:105
(29:28, 22:31, 16:24, 21:22)

Favorizovaným domácí se zápas vůbec nepovedl, když především v obraně vůbec nestačili na rozehrávače Nets Devina Harrise - ten potvrdil formu 34 nastřílenými body.

Vince Carter nastoupil navzdory zranění kotníku a nastřílel 22 bodů, jeho tým vyhrál 4 z posledních 5 zápasů. Za domácí zaznamenal Paul Millsap 20 bodů a 10 doskoků.

Sacramento (5/14) - Dallas (8/8) - 78:101
(20:29, 18:17, 19:30, 21:25)

Jason Terry nastřílel 24 bodů, Dirk Nowitzki přidal 19 bodů a 8 doskoků a Dallas po jasné výhře vyrovnal svou bilanci na 8/8.

Beno Udrih zaznamenal za domácí 13 bodů, 9 asistencí a 7 doskoků, ale Kings prohráli pošesté za sebou a podeváté z posledních 10 zápasů.

Minnesota (4/11) - Denver (11/6) - 97:106
(31:25, 23:35, 16:27, 27:19)

Chauncey Billups nastřílel své letošní maximum 27 bodů už za tři čtvrtiny, Carmelo Anthony přidal 25 bodů a 10 doskoků a Nuggets vyhráli nad Minnesotou už posedmé v řadě.

Za domácí, kteří prohrávali po třech čtvrtinách rozdílem 17 bodů, zaznamenal Randy Foye letošní maximum 25 bodů.

L.A.Clippers (3/13) - Miami (8/9) - 97:96
(29:28, 25:28, 14:17, 29:23)

Zach Randolph a Al Thornton nastříleli po 27 bodech, Baron Davis přidal navzdory střevní viróze 15 bodů, 9 asistencí a 5 doskoků a Clippers ukončili sérii 4 porážek v řadě.

Dwyane Wade zaznamenal za hosty 26 bodů, 11 asistencí a 6 doskoků, ale Heat jako by po velkém vítězství ve Phoenixu trochu chyběly síly. Wade netrefil v poslední sekundě zoufalý trojkový pokus, který mohl znamenat výhru.